Sieć w domu, podział nesostrady i dysk zewnętrzny

Witam. Po pierwsze mam w chwili obecnej 4 kompy i neostradę. Chciałbym “ją” podzielić, udostępnić na wszystkich kompach. Po przejrzeniu forum wybór padł na Linksys Wireless-G Router ADSL WAG200G klik

Z opisu wynika że mogę podpiąć 4 kompy przez lan i jeden przez Wi-Fi… tak?

Więc podpinam 3 szt. na lan i lapa pod Wi-Fi i działa…

Po drugie, dysk zewnętrzny… Chciałbym, aby każdy niezależnie miał do niego dostęp. Więc wybór to WD Caviar External My Book World Edition klik bo rozumiem że wersje na USB to by było wieczne, przepinanie…

Znalazłem recenzje tego “cuda” klik i jest tam mowa o oprogramowaniu i opłatach za korzystanie. Lecz z tego rozumiem że opłaty są pobierane za korzystanie z dysku przez internet, a nie sieć lokalną. Więc w moim przypadku było to by 100% szczęścia.

Panowie będzie to działało? A może ktoś już coś takiego “przerabiał”?

Dzięki za wszelkie porady i sugestie.

Jeśli dobrze zrozumiałem to ten LinkSys Ci nie starczy, za mało portów. Masz 4 kompy + dysk zewnętrzny + interek. Zabraknie Ci jednego portu. A co do całości jak to odpowiednio skonfigurujesz to powinno działać.

hehe… no tak zapomniałem o necie…

Choć z drugiej strony, trochę “zgupłem”. Teoretycznie WAG200G nie ma napisane że ma port RJ-11 WAN którym podłączam Neo (?) ma tylko ilość portów Lan 4. Więc jak? Kurcze szukałem po necie zdjęć z innej strony i… brak.

Z drugiej strony znalazłem np.: coś takiego - 3Com OfficeConnect ADSL Wireless 54Mbs Firewall Router klik i tam są te dwa porty. Ale użytkowników 253??? jak to jest podłączone? Może w WAG200G też tak się da? Jak nie to kupię tego 3COM.

I jeszcze ten dysk… jeden z kompów to pracujący dzielnie “staruszek” na płycie ECS L7VTA (wersja bez RAID i Firewire), czy zobaczy dysk 500, 750, czy 1T? Normalnie pracuje z 80 i 40 bez problemu, ale nie mam jak sprawdzić z większym.

@RiK

Proszę tu masz zdjęcie z TYŁU, a co do ilości gniazd to Cię przepraszam zapomniałem że neo działa na kablu telefonicznym, więc ten linksys Ci starczy bez problemu. A co do tej ilości użytkowników to chodzi o to że z taką ilością powinien sobie dać radę i się nie wieszać (chodzi o przepustowość).

Co do wielkości dysku to nie powinno być z nim problemu, bo będzie podłączony pod sieć. Więc wszystko powinno być OK.

Witam :slight_smile:

Dzięki za porady, sprzet w domciu i pracjue :smiley: -> LinkSys i dysk 500GB

Niestety pojawiło się małe, ale…

3 kompy (XP, z taką samą grupą roboczą) + dysk spięte routerem i klapa. Net jest wszędzie, niestety kompy się nie widzą i tylko jeden widzi dysk :frowning: Obojętnie czy wyłącze pakiety zabezpieczające czy nie. Na jednym zrobiłem format, sys new, wszystko na “domyślnych” i nadal to samo.

Jakieś pomysły co narozrabialem :oops:

Włącz konto gościa na każdym komputerze.

Szczerze mówiąc to nie wiem w czym to ma pomóc… tym bardziej że komp który “widzi” dysk ma to konto wyłączone…

Ale… włączyłem i nic.

Zobacz ten wątek viewtopic.php?f=15&t=152246