Sieć w domu

(Pwxv00) #1

Mam w domu 3 kompy 1 mój (Stacjonarny) 1 mojego Taty(Stacjonarny) i Mojej siostry (Laptop). Chodzi o to, że mój Tata ma neta Neostradę i chcemy żeby z niej można było korzystać na tych 3-ech kompach (sieć). 2 Pytania: Czy trzeba będzie płacić abonament za trzy czy za jeden?

I jakie karty sieciowe trzeba kupić? wiem że do laptopa pod USB

(Grzegorz Ch) #2

nie będziesz płacił dodatkowego abonamentu.

Kup router bezprzewodowy z modemem ADSL.

dwa komputery stacjonarne podłączysz do routera kablem, laptopem podłączysz się bezprzewodowo.

Jakie karty, w kompach stacjonarnych? zwykłe karty sieciowe, większość nowych komputerów ma je już zintegrowane z płytą główną. Do laptopa kartę bezprzewodową. Większość laptopów już ma kartę bezprzewodową na miniPCI, jeśli nie masz , to kup albo na USB, albo na pcmcia.

oczywiście laptopa możesz podłączyć również kablem, wtedy wystarczy, że kupisz router z modemem adsl (bez dostępu bezprzewodowego). Zwykłą kartę sieciową w laptopie na pewno masz.

(Pwxv00) #3

A koniecznie router Czy nie można By kupić 2 kart sieciowych i 1 pod usb i połączyć kablami?

(Grzegorz Ch) #4

pwxv01 możesz wykorzystać za router komputer ojca, z tym, że aby mieć internet na pozostałych komputerach komputer ojca musi pracować. wtedy kupujesz wyłącznie switch/hub za jakieś 30 zł i łączysz do niego wszystkie komputery kablem sieciowym. Na komputerze ojca konfigurujesz udostępnianie internetu.

(Pwxv00) #5

słyszałem że router musi bez systemu operacyjnego

(system) #6

nie widzę związku już pomijając stylistykę ale może źle zrozumiałem.

Wszystko ładnie opisał Ci grzegorzch

(Pwxv00) #7

A co ci do tego i tak nie odpowiedziałeś na pytania to jeszcze krytykujesz

(system) #8

Jakoś nie widzę tutaj słów krytyki, a czytać na forum może każdy.

Polecam zakup kabla: http://www.tburke.net/fun_stuff/picture ... killer.htm

Napewno zakończy wszelkie kłopoty z siecią :wink:

(Grzegorz Ch) #9

hmm jeśli masz na myśli router, jako komputer, to komputer bez systemu operacyjnego jest tylko kupą złomu.

Router sprzętowy też ma system operacyjny, który nim steruje. w tym przypadku oprogramowanie to nazywa się firmware.

nie bardzo rozumiem, co miałeś na myśli, jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółową odpowiedź na powyższe stwierdzenie, to je rozwiń.

(Pwxv00) #10

Te 3 kompy mają win xp pro

(Lasinski Jacek) #11

pwxv01 , zrób tak jak napisał Ci grzegorzch , to co Ci zaproponował jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.