Sieć w dużym budynku - bezprzewodowo

Witam wszystkich,

postawiłem dzisiaj u klienta ubiquiti nanostation loco m5, jedno w trybie punktu dostępowego, drugie jako stacja niestety te urządzenia nie widzą się ze sobą.

budynek jest dość konkretny (grube ściany, a na dodatek jedno łączenie budynków)

potrzebuję wysłać sygnał najlepiej byłoby właśnie bezprzewodowo tak żeby sygnał dochodził do jednego z pomieszczeń za dobudówką.

Niestety to ubiquiti które dzisiaj próbowałem tam zapiąć nie widzi się pod żadną konfiguracją

i teraz pytanie do was czy testowaliście jakieś urządzenia które są w stanie sobie z tym poradzić?

ostatecznym rozwiązaniem jest pociągnięcie kabla. ale pomijając to i dlatego zwracam się do was z taką prośbą żeby zrobić to bezprzewodowo,

Punkt dostępowy zapięty do urządzenia ADSL, to nie duże pomieszczenie jakieś 4x4 drugie biuro mniej więcej takie same.

Pozdrawiam

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … a-plc.html

Witam,

Ale ty na poważnie czymś takich chcesz budować sieć w dużym budynku? Do łączenia budynków to raczej AP z gniazdem na zewnętrzną panelową antenę a nie jakieś zabawki do dzielenia internet-u w domu (gdzie nawet z tym są problemy). Chodź osobiście raczej obstawiałbym światłowód pomiędzy dwoma zarządzalnymi switchami.

Pozdrawiam,

mr-owl

Światłowód? Srsly … ?

Obstawiałbym raczej porządne repeatery lub to, o czym pisała Xemidra - internet z gniazdka.

Jeżeli są aż tak duże problemy z działem sieci bezprzewodowej i potrzeba wykorzystać kilka repeaterów lub AP to nie wyjdzie taniej internet z gniazdka ?

Oprócz kosztów postawienia takiej dużej sieci bezprzewodowej są jeszcze koszta eksploatacji.

Dlatego też poprałem pomysł o internecie z gniazdka, o którym wspomniałaś - urządzenia do korzystania z niego można na allegro kupić za w sumie nieduże i sensowne pieniądze (ceny oscylują w graniach 200 zł/para przyzwoitych urządzeń).

Witam,

przepraszam za tak długą nieaktywność.

Xemidra bardzo dziękuję za pomysł, powiem szczerze że myślałem o tym na początku, lecz sam nie wiem dlaczego z tego zrezygnowałem.

nigdy nie testowałem takich urządzeń na dwóch osobnych fazach

pomyślę nad tym za co wielkie dzięki,

zresztą w najlepszym i chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie przeciągnięcie jednak tego kabla i na końcu postawienie access point’a.

pozdrawiam