Siec w internacie, duze pingi, porady


(Krzysiek3149) #1

Witam,

Mam taki problem, mieszkam teraz w internacie, jest tam lacze 6mb/s na jakims gownianym routerze tp linka, z ktorego korzysta max 25 osob (czyt 25 podlaczonych komputerow). Internet tam dziala, ale sa takie pingi, ze masakra. Da sie cos ustawic w tym routerze, zeby tak nie mulilo? jakies limity na osobe albo cus? a jak sie nie da, to polecicie moze jakis lepszy router? czy wogole za slabe lacze na tyle osob? Prosze o pomoc.


(niezDarek) #2

jaki to dokładnie router ?? jeśli posiada QoS można zdefiniować prędkości dla użytkowników, lecz na ping'i to raczej nie pomoże, możesz spróbować użyć osławionego już... cfosspeed, u siebie na komputerze


(Redghost) #3

Menadżer pasma firmy Planet - BM-500 lub BM-525 posiada możliwość definiowania ruchu i przydziału pasma dla każdego użytkownika i to jest dobre rozwiązanie.

Jest też lepsze rozwiązanie - komputer z zainstalowanym i odpowiednio skonfigurowanym linuksem np. Debianem świetnie sobie poradzi z takim zadaniem.


(Krzysiek3149) #4

@niezDarek

nie pamietam modelu, ale to jest naprawde jeden z najtanszych routerow. mozna nim zarzadzac przez www, jest tez jakis QoS, ale chyba nie dziala, bo juz sie tym bawilismy :smiley:

@RedGhost

moglbys bardziej opisac ten menadzer pasma? co, gdzie i jak? a co do linuxa - komputer w pokoju wychowawcow jest, ale na pewno sie nie zgodza zeby cos tam grzebac.


(Luc3k) #5

Pewnie użytkownicy korzystają z p2p. Na nadmierną ilość nawiązywanych połączeń żaden manager pasma nie pomoże.


(Drobok) #6

To jest walka z wiatrakami, skoro wszyscy znają hasła do routera. Powiedz im że jak bd dalej ściągać to ich zakapujesz i bd mieli kontrolę i tyle ;]


(Redghost) #7

Wszystko ze szczegółami dostępne na stronie poroducenta:

http://www.planet.pl/produkty_archiwaln ... sma/bm_500

http://www.planet.pl/produkty/menadzery_pasma/bm_525