Sieć wi-fi w domu tylko dla laptopa

Witam:)

Mam internet dostarczany drogą radiową. Po zmianie PC na notka, dostawca zainstalował mi urządzenie Air Live 802.11G Wireless AP. Ponieważ grzechem byłoby nie zrobić sobie wi-fi a na sieciach komputerowych się w ogóle nie znam, dostawca internetu polecił mi router Linksysa WRT54GC http://www.medialider.pl/router/linksys-wrt54gc.html , który jest wpięty za Air Live kablem sieciowym.

I teraz pytanie zasadnicze:

Po skonfigurowaniu sieci (działa :smiley: ) powiedzieli mi, że nie dadzą mi hasła do routera (linksysa), ponieważ mogę skopać im całą sieć, gdy zabiorę sie za samodzielne zmiany portów, przekierowania itp. Z tego co zdążyłem się popytać po znajomkach, posiadanie możliwości zarządzania routerem jest “dość pożądane” :? Czy polecieli ze mną w “balona”, czy faktycznie mógłbym coś im rozwalić (tylko ja (jeden komp) jest podłączony do tego routera.

Możesz faktycznie skopać !!

Dokładnie tak jak kolega tomik68 pisze. Router jest już za wpięciem kabla twojego dostawcy i to Ty masz pełną kontrolę co z nim robić a co nie. Nie powinni oszukiwać swoich klientów.

Dzięki koledzy.

Musze teraz ich przydusić i wyzyskać dane dostępowe. Pewnie nie bardzo będą się na to godzili :frowning: ale spróbuję :slight_smile:

Po prostu zresetuj router i wpisz login: admin hasło: admin

Nie mów, że po resecie routera mam pełny do niego dostęp? Ale jeśli faktycznie tak jest, to … dziwne :o

po resecie (ale nie restarcie!) zazwyczaj wszystkie ustawienia zerują się do fabrycznych wartości.

choć w niektórych planetach jakiś czas temu wprowadzili, że po resecie zeruje się wszystko poza hasłem, tak żeby w przypadku kradzieży i tak się nie dało na niego zalogować i dostosować do swoich potrzeb.

sprawdź w instrukcji co daje reset w przypadku tego linksysa.

oczywiście jeśli sieć od strony ISP konfiguruje się nieautomatycznie, to stracicz wszystkie zrobione przez nich ustawienia i jeśli ich nie znasz, to i tak będziesz musiał ich wołać, żeby Ci go ustawili od początku :slight_smile:

No tak, trzeba znać dane które de facto ISP powinien zapewnić. W ogóle cała ta sytuacja jest dla mnie nieco abstrakcyjna, jakby mi koleś powiedział że nie da mi hasła to bym go chyba wyśmiał w twarz.

Login i hasło są po to, żeby nikt nie zmieniał nic bez twojej wiedzy. Jeśli masz fizyczny dostęp do routera to prawdopodobnie jest twój więc dlaczego miałoby tak nie być?

Zrób tak. Podłącz kompa bezpośrednio do

i wpisz ip maske bramke i dns takie jakie miałeś na starym kompie a jak nie wiesz jaki był lub nie pamiętasz to zrób tak start > uruchom > tracert http://www.dobreprogramy.pl(oczywisie z podłączonym routerkiem) i odczytaj adres z drugiej pozycji(to jest twoje ip) następnie wpisz ipconfig -all i odczytasz dns. Jeżeli będziesz miał problemy to odpisz.

Pozdrawiam