Sieć WI-FI w Laptopie

Witam, mam problem z internetem w Laptopie, miuanowicie, podłączyłem się już do sieci bezprzewodowej, ale jak mam status sieci to jest: Access: Local only. Mam Acera i tam jest manager którym również próbwoałem się połączyć, ale nic z tego. Na laptopie mam Viste. Prosze pomozcie ;p

a w sieci z którą się łączysz przypadkiem nie jest zastosowana filtracja MAC adresów ??

a możesz jasniej ? nie wiem co to jest MAC… Powiem tylko, że kiedy podlaczylem do routera ten laptop przez kabel, to chodzilo wszystko.

Gdyby była filtracja nie połączyłby się z APkiem :stuck_out_tongue:

@pepe44 , a :google:

Starturuchomcmdipconfig /all C:\ipconfig.txt

Na partycji C: masz plik ipconfig.txt otwórz, i wklej jego zawartość w tagach code na forum, bądź na http://wklej.org i dajesz tylko link.

jak nie połączył by się z Access Point, połączył by się ale nie miałby dostępu do sieci, toż to podstawy…

dwa razy spotkałem się z tym właśnie komunikatem zawsze pomogło dodanie na AP MAC adresu albo albo podmienienie tegoż adresu na karcie bezprzewodowej.

To chyba mylisz tablicę routera(żeby zezwalał na łączenie z netem) i tablice APka na dopuszczalnych do niego…

Jakoś My jak ktoś się łączy więcej jak 5x do APka i nie jest klientem to block MAC adress na AP i się więcej nie niego nie podłączy, za ok. miesiąc usuwamy ten MAC z listy zabronionych, ogólnie nie stosujemy filtracja MAC na APku, jedynie aby ktoś miał Internet, musi być wpisany jego MAC w tablicę w routerze i mieć ten adres IP który jest wpisany(brak DHCP).

niezDarek, a moglbys powiedziec jak to zrobic ? ;p jestem “troche” ciemny jezeli o to chodzi :wink:

Dodane 02.07.2009 (Cz) 15:12

to pomoże ktoś?..

Masz inny komputer, który ma dostęp do neta poprzez ten router ? jeżeli tak to także powyższe 2 linijki wykonaj na tamtym komputerze.

znalazłem juz rozwiazanie, to byl blad visty… wystarczylo pogrzebac w rejestrze :wink: