Sieć WiFi i Aster

Witam,

Słuchajcie ostanio coś dziwnego dzieje się z moim mułkiem, a dzieje się tak od momentu kiedy mam nowego laptopa i sieć bezprzewodową, a mianowicie chodzi o to że nie zawsze mam połączenie z interentem a jak mam to przy podłączaniu do serwerów prawie za każdym podłączeniem dostaje inny numer ID niby zawsze jest to 10 cyfr ale prawie zawsze inne.

Mam aster i publiczne IP, myślałem że to może jest wina złej konfiguracji routera ale dziś podłączyłem się przez kabel i jest to samo, co Wy na to czy może ktos miał już taki przypadek?

Błagam pomocy - może ktoś mogłby mi doradzić jak powinna wyglądać prawidłowa konfiguracja połączenia sieciowego i routera do aster.

Pozdrawiam

Leszek

Przy podłączeniu do serwera ID jest zawsze inne. Nie masz na kompie jakiegoś firewalla, firewall systemowy włączony/skonfigurowany dla muła?

Co do zapory systemowej to jest wyłączona a Norton Internet Security ma ustawienia zezwalające dla mułka na łączenie zawsze.

W ustawieniach routera są odblokowane porty 4661 i 4642 dla TCP a dla UDP 4665 i 4672.

Niedawno ASter zmienilo DNS’y…

Napisz jaki masz router, czy adres publiczny itp…

Ip mam publiczne, a router mam Linksys WRT54G.

Jak juz wspomnialem ostatnio, Aster zmienil zarowno IP z 62 na 85 i DNS’y.

Primary DNS Address: 212.76.39.205

Secondary DNS Address: 212.76.39.211

Ja uzywam D-Linka i wybieram opcje - Dynamic IP Address

Choose this option to obtain an IP address automatically from your ISP.

MTU: 1500

Default Gateway: 85.222.3.254