Sieć WiFi przez adapter rozłącza internet podczas gry


(Shooty) #1

Witam,

 

Mam dziwny problem z siecią. Używam adaptera D-Link DWA-121 i kiedy łączę się z siecią w moim mieszkaniu, mam wrażenie, że co chwilę internet się rozłącza (nie na długo, są to ułamki sekund zwiechy, ale jednak). Problem kumuluje się, gdy chcę pograć w jakąś grę sieciową typu League of Legends czy Overwatch. W Overwatchu wygląda to podobnie jak w przeglądarce, czyli co chwilę postacie "zamrażają się", po czym gra wraca do normalności. W lol'u jest jeszcze gorzej, nie da się w niego właściwie grać, bo mam cały czas ping w okolicach 5000 i "attempting to reconnect". Mam pewność, że to raczej problem z moją siecią w mieszkaniu, bo gdy zmieniłem połączenie na tethering z sieci komórkowej, ping stał się normalny i grało się komfortowo.

 

Bardzo proszę o pomoc, ta sytuacja jest dla mnie uciążliwa, zwłaszcza że to nowy komputer i nie mogę się nim w pełni nacieszyć przez takie problemy. ;D


(eskimosek) #2

Najlepsze są karty WiFi z anteną,mam ten model i nic nie rozłącza http://www.ceneo.pl/4560208 koszt nie wielki.


(Shooty) #3

To raczej nie jest problem z adapterem, router mam dosłownie za ścianą, jakieś 3 metry jak nie mniej…


(eskimosek) #4

No jak uważasz ale jak używałem D-Linka DWA 123 to też zdarzały sie disconecty.


(Shooty) #5

Dla przykładu znajomy, który ma komputer stacjonarny metr ode mnie, używa dokładnie takiego samego adaptera, a nie ma problemów z League of Legends.


(BurNs) #6

W  właściwościach wyłącz protokół IPv6. Sprawdź czy masz odhaczone oszczędzanie energii w konfiguracji adaptera. Konfiguracja/Zawansowane poszukaj czy masz opcję Selective Suspend jeżeli tak - disable.