Sieć Win95 & XP Pro

Co zrobić. Próbuję zalogować się z komputera z Win95 na komputer z XP Pro. Pokazuje że nie może bo nie ma takiego urządzenia w sieci - pokazuje to mimo iż widzi fizycznie sam komputer. Oba są w tej samej domenie i takiej samej grupie

A więc sieć jest poprawna - mam co do tego pewność.

Z komputera z Win 95 da się wejść na wszystkie komputery ale z systemem niższym niz XP. Ponoć chodzi o jakąś poprawkę, która jest na płycie z Win 2000 Server. Chodzi mi o udostępnianie plików i drukarek spod XP dla Win 98. Ktoś pomoże?

Spróbuj zainstalować protokół NetBEUI w XP:

System domyślnie nie instaluje protokołu NetBEUI. Zainstalowanie go za pomocą kreatora powoduje, że protokół jest, ale nie działa. Tylko samodzielna instalacja rozwiązuje ten problem.

Pliki potrzebne do pomyślnej instalacji protokołu NetBEUI w Win XP to

Netnbf.inf i Nbf.sys

Instalacja krok po kroku:

Włożyć płytę CD z Windows Xp i wejść do folderu Valueadd\MSFT\Net\NetBEUI

Skopiować plik Nbf.sys do katalogu %SYSTEMROOT%\System32\Drivers, na ogół jest to : C:\Windows\System32\Drivers

Skopiować plik Netnbf.inf do katalogu %SYSTEMROOT%\Inf

na ogół: C:\Windows\Inf.

UWAGA: Folder Inf jest domyślnie katalogiem ukrytym. Dlatego żeby go uwidocznić należy : wejść w Mój komputer - zakładka Narzędzia – menu opcje folderów – menu Widok i zaznaczyć Pokaż ukryte pliki i foldery

W Panel sterowania - Połączenia sieciowe – Połączenie lokalne – Właściwości – Zainstaluj – wybrać Protokół NetBEUI

Zrestartować komputer

Teraz protokół jest pomyślnie zainstalowany i powinien działać.

Może rozwiąże Twój problem

Pozdrawiam

Golden Finger

Tak, Golden Finger jak zwykle ma racje, protokol NetBEUI jest niezbedny w udostepnianiu w sieciach lokalnych. Wazne tez jest to, by w udostepnionych katalogach utworzyc uprawnienia dla konta “Gość” (ale tylko odczyt) bez hasla (oczywiscie dotyczy to Win 2k i XP). Nie wiem czy Big Billi byl tak sprytny przy Win95, nie wiem tez czy Win98 potrafi korzystac z udostepnien na partycji NTFS, na logike nie powinien, wiec moze tu lezy problem, Generalnie, jesli nie mozesz wejsc w udostepnione kat. w Win XP z poziomu Win98, to albo ten, ktory ma XP zle skonfigurowal udostepnianie, albo udostepnia na NTFS, albo blokuje Was Firewall

Pomogło !!

Dzięki wielkie!