Sieć z internetem w Lanecie

Witam! !!

Mam 2 kompuyery i 3 karty sieciowe. Co mam zrobić aby mieć internet na obu komputerach (Windows xp) i połączyć w sieć. Internet mam z Lanetu.

Możesz udostępnić za pomocą 3 karty sieciowej neta drugiemu kompowi http://banita.pl/~pysiu/si/siec.html -opis

lub postawić router :slight_smile:

Wbijasz jedną karte w pierwszy komp (ten z netem)

ustawiasz 192.168.0.1 maska 255.255.255.0

reszte zostawiasz . udostępniasz tu połączenie .

Do drugiego kompa wbijasz karte w własciwosciach 192.168.0.2 macha 255.255.255.0

brama domyślna192.168.0.1

dnsy 192.168.0.1

i już

tzn. bardziej chodziło czy u mojego dostawcy mogę tak zrobić :wink:

Jeśli nie pozwala dzielić powinieneś mieć zapis w umowie mówiący o tym a tak możesz dzielić we własnym lokalu :slight_smile:

Chodzi Ci o kwestie moralne i zapisy w umowie, czy techniczne?

Chodzi o to co jest napisane w umowie. Aha zapomniałem (nie wiem czy to ważne) że chodzi o dzielenie łącza szerokopasmowego pppoe.

A Ty wiesz, co ja mam napisane w umowie z Eircomem? :wink: Jak masz problem ze zrozumieniem umowy, to wrzuć link (pdf, albo zeskanuj) bo już przestałem rozumieć, o co Ci chodzi: masz na myśli rozgrzeszenie od forumowiczów: “tak, jasne, dziel internet, to żadne łamanie umowy”? Żeby było jasne:

  • umowa nie blokuje kwestii technicznej dzielenia łącza (kwestia konfiguracji),

  • nie wszyscy znają Twoją umowę z dostawcą, napisz czego nie rozumiesz z tej umowy (albo zapytaj tej osoby, która podpisywała umowę).

http://www.lanet.net.pl/index.php/file/download/72 tu jest link do regulaminu lanet a w nim nie ma nic o dzieleniu łącza. nie jest napisane że nie można ale też nie ma nic o tym że mogę bez żadnego problemu. Tak jest w regulaminie ale w umowie jest coś o dzieleniu łącza na maxymalnie 8 komputerów (nie pamiętam dokładnie o co chodziło a w tej chwili nie mogę znaleźć umowy //gdzieś się zawieruszyła :P//)

Jestem zbyt leniwy na czytanie maczkiem 4 stron umowy, zastanawia zapis:

8. Abonent nie może bez zgody Operatora, wyrażonej na

piśmie pod rygorem nieważności, udostępnić Urządzenia

Abonenckiego na podstawie jakiegokolwiek tytułu prawnego

osobie trzeciej. Przez udostępnienie rozumie się również

podłączanie do Urządzenia Abonenckiego, bezpośrednio lub

pośrednio, urządzeń końcowych nie będących w wyłącznej

dyspozycji Abonenta, w tym użytkowanych

Faktem jest jednak, że nijak się to ma do podziału internetu w lokalu… Później może dokładnie przeglądnę, ale nie widzę nic o podziale internetu.

Ale gdzieś chyba było coś o tym, że nie można zmieniać swojego IP a kiedy podłączę jeszcze jeden komputer to będzie on miał inne IP. Ja rozumiem przez to, że można dzielić tylko za pomocą routera. Ponieważ wtedy widoczne będzie IP routera a nie wewnętrzne IP :wink: Chyba, że się mylę.