Sieć z kompa do kompa z netem

Witam

Jak skonfigurowac sieć abym miał internet na 2 kompach na głównym mam kartę REALTEK WIRLES i karte sieciową zkarty sieciowej wychodzę kablem sieciowym do drugiego kompa (odpowiednio skonfigurowany kabel) i wchodzę do karty sieciowej. Jak ustawić aby chodziło to na 2 kompach???

Po pierwsze zły dział… Po drugie takie rozwiązanie jest głupie bo jak komp główny jest wyłączony to w drugim nie działa internet… Więc lepszym rozwiązaniem jest router lub założenie sieci WiFi ;]

o ile mi wiadomo, używa się routerów i podobnych bajerów.

Nie ten dział

Napewno nie darady takiego czegoś zrobić na 2 XP ROFESIONAL

oczywiście że sie da (jakoś tak zagmatwanie napisałeś ale przyjmuje że masz 2 sieciówki w kompie głównym), a więc jak normalnie masz net w kompie 1 udostępnij połączenie, jak podłączysz kompy kablem to w 2 powinienes skonfigurować tylko sieć i powinno byc ok

Jest głupie ale jak jeden chodzi 24/h to jest ok :mrgreen: Ja taką sieć mam zrobioną :stuck_out_tongue:

Jak masz już karty podpięte do płyty (albo wbudowane) dajesz “połączenia sieciowe” i tam konfiguruj sieć w domu lub w małej firmie i konfigurujesz(najpierw na głównym). I na głównym (czyli tym który łączy się z internetem) dajesz opcje “ten komputer łączy się bezpośrednio z internetem. Inne komputery…”. Później dajesz dalej i kończysz instalacje. Później idziesz na drugiego kompa robisz to samo tylko że wybierasz opcje “ten komputer łączy się z siecią lokalną przez lokalną bramę lub za pośrednictwem innego komputera z mojej sieci” no i kończysz instalację. Uruchamiasz ponownie system i masz.

Tytlko pamiętaj, że podczas instalacji muszisz mieć włączone oba kompy.