Sieć z Routerami ASMAX AR 904u i EDIMAX BR-6204WG

Witam!!Mam neostrade 2Mb/s podzieloną na 2 komputery routerem ASMAX AR 904u mam tez routera bezprzewodowego EDIMAX BR-6204WG.Chciałbym oprócz 2 komputerów stacjonarnych podłączyc do sieci jescze laptopa za pośrednictwem tego bezprzewodowego routera. Proszę o pomoc jak to wszystko ze sobapołączyć i skonfigurować :slight_smile: pozdrawiam

W routerze EDIMAX wyłącz serwer DHCP (jeśli włączony).

Skonfiguruj EDIMAX tak, aby rozsiewał Wifi - szyfrowane lub nie, według potrzeb.

Połącz dowolny port LAN routera ASMAX z dowolnym portem LAN routera EDIMAX za pomocą skrętki (kabla sieciowego RJ-45).

Niestety kiedy robie tak jak mówisz nie mogę wejść w ustawienia routera, poprostu strona się nie ładuje.Po za tym na laptopie znajduje sieć bezprzewodową ale po strasznie długim pobieraniu adersu sieciowego wyskakuje komunikat że sieć ograniczona lub brak łaczności.Próbowałem też podłączyć ASMAXA z EDIMAXEM kablem sieciowym( w asmaxie kabel podłączyłem do portu LAN 1 a w edimaxie do wejscia na WAN ,plus do tego z edimaxa kabel do kompa stacjonarnego ze slotu portu LAN do karty sieciowej) z tego podłaczenia tez nie było efektów ale mogłem otwierać stronę z ustawieniami routera.

Jeśli chcesz zastosować moją metodę to Edimaxa musisz skonfigurować zanim podłączysz go do ASMAXA, ponieważ wtedy EDIMAX otrzymuje adres IP od ASMAXA i pracuje jak zwykły klient i nawet jeśli rozsiewa Wifi, to same adresy też będzie przydzielał ASMAX.

Jeżeli zwierasz LAN ASMAXA z WANem EDIMAXA i nie masz dostępu do internetu ale możesz wejść na stronę konfiguracji EDIMAXA, to wina leży po stronie ASMAXA, sprawdź czy włączony jest w nim DHCP, czy pula adresów IP nie jest zbyt mała i czy nie ma ograniczeń kontroli dostępu (filtrowanie MAC)

Witam!:)Wyłączyłem w EDIMAXIE serwer DHCP i na laptopie znajduje sieć jednak nie może sie z nia połączyć :frowning: .Strasznie długo pobiera adres sieciowy az w koncu wyswietla komunikat ,ograniczenie lub brak łączności" :evil: .Może musiałbym przypisać jakieś IP do połączenia WIFI?Nie mam pojęcia jak to zrobić.Nie wiem czy to w czymś pomoże ale w połączeniu lokalnym na komputerach stacjonarnych adres IP mam przydzielany automatycznie.Serdecznie pozdrawiam :lol:

Ten EDIMAX jest nowy, czy był już kiedyś/gdzieś w użyciu?

Może ma jeszcze zapisaną konfigurację z poprzedniego miejsca pracy?

Był juz uzywany,w sieci eircom(irlandia).działał bezproblemowo.laptop od razu się z nim łączył i nie było żadnch problemów

W takim razie problem stanowi połączenie roterów ASMAX i EDIMAX. Być może w Irlandii miałeś jakieś ustalone IP od dostawcy i jest ono zapisane w konfiguracji EDIMAXA, zamiast przydzielania automatycznego.

Odłącz EDIMAXa od ASMAXa.

Podłącz przewodowo EDIMAXA z dowolnym komputerem.

we właściwościach protokołu TCPIP karty sieciowej tego komputera wpisz: Adres IP: 192.168.2.2 oraz Brama domyślna: 192.168.2.1, aby można było wyświetlić panel konfiguracyjny EDIMAXa.

W panelu konfiguracyjnym EDIMAXa sprawdź ustawienia otrzymywania przezeń adresu IP.

Po zakończeniu pracy we właściwościach protokołu TCPIP karty sieciowej tego komputera przywróć poprzednie ustawienia.

Jeśli to nie pomoże być może trzeba będzie zresetować ustawienia EDIMAXa.

Próbowałem taj jak pisałeś i nic.Uzyskiwanie Ip przez edimaxa było ustawione na ,Dynamic IP, MAC Adress były same zera.TTL było WYŁĄCZONE Zrestartowałem rutera,skasowało wszystkie ustawienia które wprowadzałem, badź które automatycznie zostały zapisane przez poprzedniego dostawce internetu i wygląda na to że praktycznie nic się nie zmieniło w ustawieniach.Nie wim juz sam tego chyba nie da się poprostu zrobić.Jeżeli router jest teraz czysty jak nowy od czego zacząłbyś jego konfigurację z tym drugim ASMAXEM? W ustawieniach EDIMAXA jeste jeszcze Quick Setup składajacy się z trzech kroków:

1)Time Zone- poprostu ustawiasz godzinę i strefę czasu

2)Brodband Type gdzie możesz wybrać sposób chyba połączenie do internetu

-Cable Modem gdzie podajesz Hostname. MAC, i TLL

-Fixed-IPxDSL gdzie wpisujesz IP,MAskę,DNS adress, bramkę podsieci

-PPPoE xDSL

-PPTP xDSL

-L2TP xDSL

-Telstra

3)IP Adress info

Ja jestem w tym wszystki zielony wiec bede naprawde wdzieczny za pomoc!Stawiam OGromne piwko :slight_smile:

A gdy połączysz LAN ASMAXA i WAN EDIMAXA działa? (Przy takiej konfiguracji musisz włączyć DHCP EDIMAXA)

W ASMAXie nie zalecam żadnych zmian skoro komputery podłączone do niego bezpośrednio mają internet, chyba, że jakimś cudem jest w nim włączone filtrowanie MAC (wątpię bo dotyczy to raczej sieci bezprzewodowej). Powoli problem wykracza poza moją wiedzę…

To dziekuję za zainteresowanie,jestem naprawdę wdzięczny :lol: Nie spocznę dopóki nie rozwiąże tego problemu i jeżeli w ogóle jest to możliwe napewno napiszę jak to tego doszło.jeszcze raz dziekuje CzajAn :smiley: .pozdrawiam

Dodane 31.12.2009 (Cz) 13:08

Udało się !!

Wszystkiego bobrego w nowym roku:) !!