Sieć z użyciem modemu ZTE MF60 i dobór rutera

Witam

 

Tak jak w temacie chciałbym podłączyć modem/ruter wifi firmy ZTE model MF60 z ruterem (potrzebne są mi w sieci porty rj45).

Sytuacja wygląda tak, że net mam z t-mobile na modemie ZTE z kartą sim. Chcę stworzyć na bazie tego netu małą sieć, z tym że wymagane są złącza rj45, których ten modem nie posiada. Nie bardzo wiem, które z rozwiązań było by najefektywniejsze i najprostrze w konfiguracji.

 

  1. Najprościej było by kupić nowy ruter z portami rj45 + wbudowany modem 3g na kartę sim. Pytanie tylko jaki niedrogi model z 4 portami rj45?

  2. Czy wystarczy kupić “zwykły” ruter z wejściem usb na zewnętrzny modem i do tego wejścia wpiąć ten modem ZTE, a resztę sieci dzielić już klasycznie, jak przy zwykłych ruterach/switch’ach na tym “normalnym” ruterze. Jeśli tak, to jaki model rutera polecacie i czy będzie problem z konfiguracją? Oglądałem modele tp-link mr3220 lub mr3420 i czy sie one nadadzą? Przy takim rozwiązaniu planuję wyłączyć wifi w modemie/ruterze ZTE, by sieci sie nie dublowały i zakłucały. ZTE będzie robił tylko za modem dostępu do netu z t-mobile.

  3. Czy może kupić zwykły ruter z wifi i spiąć modem/ruter ZTE z tym “normalnym” ruterem przy pomocy wifi. Nie wiem tylko czy taki most będzie ze sobą współpracował.

 

Dzięki za pomoc

res, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Raczej nie zepniesz MF60 z innym routerem tak żeby to działało. Wątpię, że jakikolwiek router będzie to obsługiwał. 

Chyba najprościej kupić modem + router, w biedronce widziałem jakiegoś D-Linka za grosze lub Huawei E3131, a tańszy i dobry router to Tp-link mr3220(lub nieco droższy mr3420) Sam mam 3220 i sprawuje się świetnie, dobry router za grosze.

res, możesz kupić router TP-LINK TL-WR743ND v2 który może pracować w trybie WISP. Wtedy podłączasz się nim bezprzewodowo do routera ZTE MF60 i rozprowadzasz bezprzewodowo sieć z niego o innej nazwie. Komputery podłączone kablem do TL-WR743ND v2 też będą miały internet.

 

Pozdrawiam!