Sieć z włączonymi zabezpieczeniami nie pyta o hasło

Witam.

Jak w temacie, korzystam z routera. Na jednym laptopie smiga wszystko ok, mam sieć z włączonymi zabezpieczeniami więc wpisuje hasło i jest ok. Na drugim pokazuje mi się że ma włączone zabezpieczenia, ale gdy klikam na sieć nie pyta mnie o hasło tylko próbuje się bezpośrednio łączyć, oczywiście bezskutecznie. Oba komputery mają Vistę, ustawiłem zabezpieczenia na WEP i nie wiem comam robić. Aha dodam jeszcze, ze ktoś w sąsiedztwie ma tez zabezpieczony internet i gdy wciskam na tamtą siec to o hasło mnie pyta, a przy mojej juz nie nie.

Jakby ktoś spotkał się kiedys z czymś takim i mógłby pomóc to byłbym wdzięczny

Zainstaluj oryginalne sterowniki z sieciówki, Microsoft Zero nie jest zbyt udanym narzędziem.

Bo to jest chyba tak, że jak ju ż raz podasz hasło, to potem nie musisz. Komputer je zapamiętuje. Chyba, przynajmniej ja tak mam,.

ale o to chodzi że ja go nie podałem. Chciałem się połączyć, ale nawet nie spytało o hasło i nie mam internetu na tym komputerze. A jest to o tyle dziwne, ze w innej znalezionej sieci, która ma zabezpieczenia już o to hasło pyta

Tablica autoryzowanych MAC? Co to za router? Dopisywałeś kiedyś MAC działającego komputera? A może to Livebox i przycisk “Register”.

jak masz te liste sieci bezprzewodowych, to kliknij na tej sieci prawoklik i sprawdź czy nie masz tam ustawionej sieci bez zabezpieczeń