Sieć za pomocą fire wire w win. VISTA !?

Panowie czy ma ktoś z was pojęcie jak w tej Viście skonfigurować połączenie z drugim komputerem za pomocą fire wire ? :?

bo niestety nie ma tak jak w XP że w połączeniach sieciowych firewire było widoczne jako karta sieciowa i wystarczyła prosta konfiguracja .

dodam że mam lapka i gdy był na nim XP nie było najmniejszego problemu .

tylko ta vista żadzi się swoimi prawami :?

edit:

to nie może być prawda ?? :lol:

mam podobny problem - nie widzi kamery…

stacjonarny i laptopa tez mam w viście - nie widza sie nawzajem przy bezposrednim polaczeniu

…rozwiązał już ktoś możę ten problem? wiem, ze microsoft niby zakonczyl wsparcie dla tego portu, ale sa moze jakies sterowniki, które go obsługują… ?

Zamiast kupować xp, ja bym spróbował jakiegoś Linuxa, oczywiście w sytuacji gdy nie da radę na viście.

nie chce sie bawić w różne systemy - mam oryginalną VISTE i to z niej chciałbym korzystać - nie spotkał się ktoś z jakimś sterownikiem albo programem umożliwiającym prace z portem FireWire?

Zacznijmy od początku:

  1. na kompie masz Windows Vista;

  2. komputer wyposażony jest w kontroler FireWire;

  3. czy system poprawnie widzi FireWire? (sprawdź w Menadżerze Urządzeń);

  4. problem jest z ustanowieniem połączenia kamera -> PC? (jeśli tak to podaj model kamery) - po podłączeniu kamery Vista powinna sama odszukać Nowe Urządzenie i zainstalować odpowiedni sterownik (jeśli jest dostępny w Windows Update lud w samej Viście) w przeciwnym wypadku musisz zainstalować sterownik dostarczony wraz z urządzeniem lub pobranym ze stron producenta sprzętu;

Pozdrawiam

…chciałbym żeby wszystko było takie proste jak piszesz, ale widzę, że nie spotkałeś się z tym problemem… polecam zajrzeć na stronę:

http://www.microsoft.com/whdc/archive/IP_1394.mspx i http://support.microsoft.com/kb/943719

chodzi mi o jakiś sposób, żeby Vista zaczęła widzieć urządzenia FireWire

Z tego co piszesz to problem dotyczy skonfigurowania sieci LAN za pośrednictwem FireWire a jak wynika z dokumentacji Microsoftu zaprzestali oni wsparcia dla protokołów sieciowych TCP/IP w Windows Vista.

Do poprawnego funkcjonowania kamery z portem FireWire nie potrzebujesz konfigurować sieci!! Kamera jest odczytywana przez system operacyjny na zasadzie Plug And Play a Ty do jej poprawnego podłączenia potrzebujesz sterowników kamery.

o rety… a ty dalej… posłużę się przytoczeniem paru słów z usa, które nakreślą może problem obsługi portu FireWire:

"I bought Vista (Home Edition 32-bit) in December '07 from Dell. For 5 months, my Sony Hi8 DV Camcorder worked great. I could download movies without a problem using a 4 to 6 pin firewire cable (IEEE 1394) right into Adobe Premier Elements 4.0 for editing.

Until May… at some point, the same camera via the same firewire cable is now no longer recognized by the computer…"

chodzi o to, że Microsoft wraz z którąś z części aktualizacji do systemu wyłączył tak jakby obsługę tego portu, ale ona ciągle siedzi przecież w systemie … Chodzi o Apple i jego rozwinięcie FireWire oraz przyszłe wprowadzenie portu USB3…

Faktycznie :frowning: Podłączyłem kamerę i d… blada :cry:

miał może ktoś podobny problem i rozwiązał go w przystępny sposób? będę wdzięczny za wskazówki

Z Vistą to jest w ogóle jakiś dziwoląg z tym FireWire! Mam dwa laptopy Toshiba i HP. Ten pierwszy ma wbudowany port IEEE1394 i kamerki (Sony i Panasonic) działają idealnie. W HP nie ma portu IEEE1394. Ale jest ExpressCard. Więc kupiłem odpowiednią z portami IEEE1394. Zgadnijcie, czy kamerki działają?

=D>

Właśnie! Nie działają!

A sprawdziłem wszystkie ogniwa tego łańcucha. Kamerki. Kabelek. Karta. Wszytko jest ok. A nie działa!

Ot taka zagadka…

Slowhand czy na Toshibie masz Viste z zainstalowanym SP1?

Ja mam podobny problem ale na windows 7 prof. Wcześniej używałem Xp-ka i było widoczne połączenie sieciowe IEEE. A teraz nie jest widoczne w połaczeniach sieciowych siódemki :confused: Wcześniej używałem IEEE do kopiowania plików z lapka do drugiego lapka. Teraz chciałem połączyć lapka do kompa i lipa :confused: nie ma połączenia sieciowego IEEE w kompie i nie mogę przypisac IP aby się połączyć z lapkiem. Czy jeszcze będę mógł się połączyć z moim lapkiem bez rezygnacji z jednoczesnej obsługi internetu na kompie? :confused: bo pozostaje chyba tylko połączenie lan-em, a mam tylko 1 karte sieciową w kompie.