Sieć zmieniła nazwę - możliwe?

Hej mam podobny problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić.

Od paru dni podczas korzystania z domowej sieci (z rutera) po przykładowo 30 minutach ruter rozłączał się z komputerem. Postanowiliśmy zrestartować ruter i włączyć od nowa. Teraz wyświetla nam sie zupełnie inna nazwa (play-olnine) a hasło które wpisujemy wyskakuje jako błędne. Nie wiem czy to problem z kartą siecową w ruterze czy ktoś podłączył się pod naszą sieć i zmienił ustawienia

Przywróciłes ustawienia fabryczne?

Co to za router? Podaj producenta i model.

Podpięcie się pod inny wątek…

Zresetuj router do fabryki i pobaj model. Całkiem możliwe, że ktoś ci pogrzebał, jak hasło i login do routera to:

admin

Tego się NIE ZOSTAWIA!! w tej konfiguracji. Mówię tu o loginie i haśle do konfiguratora routera, nie samej sieci.

Podaj model routera, a może pomożemy.

Nie każdy router pozwala zmienić nazwę konta z uprawnieniami admina.

Okey już sobie poradziłam! Okazało się że ruter zresetował się fo ustawień fabrycznych i przyjął nazwę fabryczną do której hasło był na ruterze. Jedyne co to nie do końca wiem jak skonfigurować teraz z powrotem ruter.

Podaj model routera lub go sfotografuj.
Możesz spróbować wpisać w pasek adresu przeglądarki

192.168.0.1

Lub:

192.168.1.1

Naciśnij enter. Jeśli się otworzy jakaś strona, to zrób zdj. i je zapodaj.

Zdarzyło mi się coś podobnego z AC 1200 tplinka. Miałem jeszcze nie wgrane nowe firmware.
Mój login i hasło wejścia do routera pozostały niezmienione. Ustawienia routera również, poza dwoma. Nazwą sieci i hasłem dostępu do niej widocznymi w ustawieniach. Wpisałem w to miejsce nowe i wgrałem firmware.

Wpisałaś te adresy w przeglądarce ?