Sieci bezprzewodowe - kompletnie zielona internautka pyta;)

Witam, od niedawna mam laptop Fugitsu Siemens, który znajduje sieci bezprzewodowe (m.in linksys) w Warszawie.

Nie mam internetu, za to łapie mi go przez siec bezprzewodową od sąsiada gdy ten się połączy z netem (wykrywa mi linksys)…nie korzystam oczywiście, bo to zwykłe złodziejstwo! !!

Nie jestem obeznana w tym temacie dla tego byłabym wdzięczna gdyby ktoś pomocny mnie oświecił:)

Czy jeśli kupię router linksys (takie cuś niebieskie) to bedę mogła połączyć się z internetem kiedy będę chciała i legalnie??? Czy muszę jednak mieć np neostradę wykupioną???

Jeśli ktoś mógłby mi konkretnie i prosto wyjaśnic to wielkie dzieki:*

Droga: “kathleen1” :wink: - Zakup samego routera nie rozwiąże sprawy, musisz jeszcze podpisać umowę z dostawcą owego internetu i oczywiście bulić comiesięczne rachunki…

Natomiast “Neo zdradę” odradzam ja, jak i potężna społeczność polskich internautów.

[to nie jest tak, że “musisz”, nic nie musisz ! lepszych i tańszych alternatyw jest “od groma”]

Pozdrawiam, Twój: syntax_error ( :lol: he he )

Laptop gdy ma włączone Wi-Fi wykryje sieci w pobliżu,jeśli są nie zabezpieczone wtedy ew.można się podłączyć,router był by ci potrzebny gdybyś chciała chodzić sobie po mieszkaniu z laptopem i nie ciągnąć za sobą

kabla. A dostęp do internetu trzeba wykupić nie musi to być Neostrada,może dostawca Telewizji kablowej lub jeszcze jakiś inny operator np.osiedlowy.

Ps.czasem w miastach są takie miejsca gdzie dostęp do internetu jest za darmo.

Dzięki za odpowiedzi:) Mam neostrade ale u siebie w domu, a nie wawie gdzie studiuje i jestem średnio zadowolona…a lepsi i tańsi to np ???

Nie wiemy jaka okolica?Chodzi o Warszawę?może Aster

korzystanie z niezabezpieczonej sieci radiowej nie jest nielegalne ani nie jest złodziejstwem w Polsce…

dopiero wykorzystywanie jej do innych złych rzeczy lub kradzież z niej danych jest przestępstwem w Polsce

także ja bym korzystał do woli z tej sieci

oczywiście, że jest nielegalne:

Kodeks Wykroczeń:

Art. 127.

§ 1. Kto samowolnie używa cudzej rzeczy ruchomej,

podlega karze grzywny albo nagany.

§ 2. Ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.

a na dobrą sprawę jeśli opłaty za internet są uzależnione od ilości przesłanych danych to:

Kodeks Karny:

Art. 285.

§ 1. Kto, włączając się do urządzenia telekomunikacyjnego, uruchamia na cudzy rachunek impulsy telefoniczne,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

do tego jeszcze jeśli podłączysz się bez pozwolenia i zaczniesz ściągać zapychając łącze to:

Kodeks Karny:

Art. 269a.

Kto, nie będąc do tego uprawnionym, przez transmisję, zniszczenie, usunięcie, uszkodzenie lub zmianę danych informatycznych, w istotnym stopniu zakłóca pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

internet to nie jest rzecz ruchoma…ani w ogóle rzecz w prawie

internet to nie są impulsy telefoniczne(no chyba że ktoś ma modem dial-up podpięty do AP)

Kto, nie będąc do tego uprawnionym, przez transmisję, zniszczenie, usunięcie, uszkodzenie lub zmianę danych informatycznych, w istotnym stopniu zakłóca pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

gdzieś miałem interpretację prawną tego zapisu mówiacą o tym że samo korzystanie z netu nie jest karane

jak znajdę to wystawię lub przyznam się do błędu ;]

ale czyjś accesspoint jak najbardziej.

jeśli na łączu byłby limit wysłanych danych, powyżej którego prędkość wydatnie spada i jeśli intruz wykorzystałby ten limit, co spowodowałoby konieczność dokupienia paczek danych, żeby móc normalnie korzystać dalej z Internetu, to nie zakładałbym się, że sąd nie potraktuje tych paczek jako impulsów telefonicznych.

a nawet jeśli nie, to i tak wtedy przez transmisję w istotnym stopniu zostaje zakłócona praca lokalnego systemu komputerowego i lokalnej sieci teleinformatycznej. zagrożone wyższą karą.

tak czy inaczej jest to paragraf, który wymaga szybkiej nowelizacji, zanim ludzie sobie narobią szkód.

artykuły z KK będą miały zastosowanie w ekstremalnych przypadkach, na codzień używanie czyjegoś accesspointa bez jego wiedzy i/lub zgody może być ścigane na jego żądanie na podstawie Kodeksu Wykroczeń.

Jeśli masz w tym mieszkaniu łącze TP to możesz po tym łączu wykupić sobie net np. od http://www.multimo.pl/ lub

http://www.gts.pl/index.php?pid=247 oraz jak pow. napisał już ktoś, radiowe i kablowe sieci osiedlowe.

mrooveq mój błąd, masz rację

chociaż osoba zostawiająca niezabezpieczoną sieć też jest sobie winna w jakimś stopniu