Sieci bezprzewodowe

Witam.

Przedstawię sytuację.

Chciałbym mieć 2 sieci.

Jedna-całkowicie bezprzewodowa : (internet) : router -> komputer (aktualnie działa)

Druga-podgląd kamer : budynek A wysyła sygnał do budynku B. Sygnał odbiera antena na budynku B i jest przesyłana kablem do kompa (budynek B to mój dom). Sieć NIE działa.

Chciałbym żeby zaczęła :confused:

Niedawno działało…ale były problemy z internetem, więc “informatyk” odinstalował wszystko i zainstalował potrzebne rzeczy do sieci bezprzewodowej z internetem.

W każdym bądź razie w kompie są 2 karty sieciowe-jedna do internetu, druga do kabla od anteny

W menadżerze sprzętu (tak to sie nazywa?) widać 2 karty sieciowe-jedna działa, a druga nazywa się"kontroler sieci" i ikonce jest wykrzyknik “!”.

uruchamiając kompa, system znajduje 2 urządzenia.

2M WLAN Adapter (chyba tak)

i kontroler sieci

W 1 przypadku prosi o instalację…niestety płyta mi się gdzieś zapodziała…

Windows XP

Dziwne jest jeszce to, że jak daję “pokaż dostępne sieci bezprzewodowe” to pokazuje sie ramka, ale jakby"zablokowana"-na nic nie da się kliknąć, a niedawno tak nie było :confused:

Tak wygląda sytuacja…

Jak mogę to wszystko naprawić?

Na poczatek znajdz zapodziane płytki bo potrzebujesz sterowników…

Sterowniki można ściągnąć ze stron producentów…

Pomoże ktoś … ?

Odłączyłem na chwilę niedziałającą kartę i okazało się, że kontroler sieci i 22M WLAN Adapter to jedno i to samo

Ta karta jest z Planet - WireFree wl-8305

Sterowniki ściągnąłem i zainstalowałem, po czym komputer poprosił o reset.

Po tym nadal wyskakuje, że “znaleziono nowy sprzęt” i nie da się zainstalować, bo nie mam płyty…może trzeba czegoś innego oprócz sterowników ? ?