Sieci komórkowe - Najtańszy operator w romingu?


(Meteo17) #1

Witam wybieram się do niemiec na 2 miesiące jaki według was jest najtańszy operator pod względem sms i dzwonienia z niemiec do polski??

Plus ??

Play??

Orange ??

Era??

Heyah??

Kto ma najlepsze oferty zastanawiam się nad Heyah??

Słyszałem że od 1 lipca wszedzie ma być ta sama opłata do UE.


(Zbych ) #2

Najtaniej będzie jeżeli kupisz w niemczech karte prepaid jakigoś niemieckiego operatora (vodafone , t-mobile , orange) z kartą polskiego operatora w roamingu zapłacisz (za "przekierowanie" z niemieckiej sieci do polskiej i za połączenie jak w polskich sieciach i za roaming) a z kartą prepaid niemieckiego operatora zapłacisz tylko za połączenie około 35 centów za minute , to jest bardzo niewiele w porównaniu np. z simplusem gdzie za minute w roamingu zapłacisz około 4zł


(Meteo17) #3

Acha no np kupie karte z sieci O2 i powiedzmy 10eu i ile sms do polski kosztuje ?? A czy jak niemiecka siec to będę mógł korzystać z internetu i gg z komórki ciekawe ile za gprs pobiera??


(JUDGE) #4

A może heayah równa taryfa?


(Meteo17) #5

Wychodzi 44minuta a sms 61gr myślałem ze to smsy będą tańsze

-- Dodane 27.05.2009 (Śr) 10:56 --

A co z internetem w heyah za granicą?? jest możliwość taniego korzystania albo z GG


(MaRa) #6

Roaming zawsze wychodzi najdrożej, bo połączenia latają w tą i nazad. Otóż połączenie ZAWSZE przechodzi przez centralę w kraju, nawet pomiędzy telefonami znajdującymi się w tym samym pokoju, jak obydwa są w roamingu to jest tragedia. W roamingu płaci się również za połączenia przychodzące, według stawki międzynarodowej. Najlepiej kupić na miejscu kartę. Tym bardziej, jak korzysta się z gprs.

A nie orientuje się ktoś, jakie są utrudnienia w zakupie kart w różnych krajach?

Bo, z tego co wiem, w Japonii by kupić kartę trzeba okazać dowód tożsamości, sprzedawca spisuje i przesyła dane operatorowi. W wielu krajach jest tak, że nie można używać karty jeśli nie jest zarejestrowana na konkretną osobę (z imienia, nazwiska i adresu).

W Polsce też jest podobnie, prawo nakłada obowiązek rejestracji karty - jeśli się nie wyśle samodzielnie wypełnionego kuponu rejestracyjnego, operator może deaktywować kartę. Ale w praktyce nikt tego nie przestrzega. I nikt nie weryfikuje wpisanych danych. Jeszcze 8)


(Zbych ) #7

Jezeli zdecydujesz sie na roaming to musisz dowiedzieć się u polskich operatorów jak wygląda sprawa połaczenia z zagranicy do polski bo w simplusie i play jest tragicznie , w simlusie przed numerem abonenta musisz wpisać odpowiedni numer/kod operatora sieci i wykonać połaczenie ,a połaczenie wygląda tak że dzwonisz nagle cisza a potem jak połaczenie jest możliwe dzwoni twój telefon , podobnie jest w play tyle tylko że bez kodu poprzedzającego numer , nie wiem jak w innych sieciach prepaid działa w roamingu , jak dla mnie to jest porażka . W unii europejskiej nie ma obowiązku rejestracji karty , ale każdy operator po zarejestrowaniu coś dodatkowo oferuje , polskie sieci tylko pomoć w rozwiązywaniu problemów , zagraniczne zazwyczaj dodatkową kase, minuty i smsy.