Sieci VPN i ukrywanie adresu ip

Witam,

Chciałbym dołączyć do sieci VPN zastanawiam się nad kupnem licencji na Securline VPN w Avast.

Czy jeśli będę użył tej sieci to mój adres ip będzie ukryty ? .Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jakie będę miał konkretne korzyści z używanie takowej sieci ?

działa to prosto

są darmowe vpn w necie, wolniejsze od płatnych, ale yt da się oglądać, np:

vpngate.net

vpnbook.com

i możesz łączyć się do nich programem OpenVPN, tylko wcześniej pobierz se pliczek z tych stron z IP kraju takiego jaki ci się podoba z listy.

 

A VPN działa tak, połączenie jest szyfrowane i wygląda tak:

twój pc <–> serwer VPN np. w Niemczech <—> świat (np. strona onetu)

i ta strona onetu widzi tylko ip niemieckie. Ale nie widzę sensu byś wykupywał vpn skoro chcesz go do zwykłego przeglądania netu. Większość ludzi używa vpn by np. omijać durne limity regionalne na stronach, czyli np. strona amerykańska ma seriale darmowe, ale tylko dla IP z USA więc Polacy vpn używają z IP USA by se te seriale oglądać. Tak samo z serwisami do muzyki jest, albo z radiem dziwnym. Czasami też gracze używają vpn, bo gry mmo, niektóre koreańskie mają zamkniętą rejestrację dla europejczyków itd (szczególnie jeśli to gra w fazie beta). Dawniej jeszcze vpn używało się by ruskie gry tanio kupić na aukcjach (ruski gift gry) i wchodziło się na steam przez ruskie vpn, aktywowało się grę i grało się oszczędzając np. 50% ceny gry, bo steam wiele gier taniej ruskom sprzedawał, np. Rust dawniej był chyba dobre 50 zł tańszy w rosji, jak nie więcej (na allegro gra chodziło po może 45, 50 zł, choć ci polacy kupili od rusków ją za jakieś 30, 33 zł), ale teraz ludzie boją się vpn używać by ruskie gifty aktywować, bo może steam coś zmienił, nie wiem. Kiedyś też youtube niektóe filmiki z muzyką ograniczał tylko do np. usa więc vpn też się przydawał.

Zapomniałem o najważniejszym, wielu ludzi używa VPN by pobierać pliki z torrentów i nie martwić się, że jakaś głupia kancelaria będzie im spamowała listami za piractwo.

A czy używanie takiej sieci może mi przeszkadzać w grze multiplayer lub rozmowie na skype ?

VPN to najprościej mówiąc komputer, z którym się łączysz stale, umiejscowiony gdzieś na świecie więc może się zdarzyć, że ping w grze będzie wyższy niż normalnie, czyli jak bez VPN łączysz się z polskim serwerem w grze sieciowej i masz ping np. 20 ms, to jak przez VPN wejdziesz na ten sam serwer, to ruch może wyglądać tak: ty <–> vpn w niemczech <–> serwer gry i wtedy ping może wynosić np. 40 ms lub ileś, musiałbyś sam sprawdzić (bezpłatne vpny mogą mieć większe opóźnienia bo są bezpłatne i ograniczone). Na marginesie dodam, że ms oznacza milisekundę, a milisekunda to jedna sekunda (czyli 1000 ms), wg mnie na pingu do max 100ms można grać w gry na zadowalającym poziomie, w grach mmorpg może przeszedłby ping 150 ms lub 200 ms, bo to nie strzelanka.

A co do skype, wątpię byś zauważył różnicę, nie używam skype, kiedyś użyłem parę razy, to gadałem z azjatami i innymi bez problemu, a jak wiesz, ping np. z polski do japonii jest wysoki, w grze dota2 ma może z 300 milisekund, a mimo to, na skype nie czuć tego w ogóle, widocznie skype jakoś składa kilka fragmentów pakietów w całość i odtwarza sensownie, w Egipcie internet chyba jest dość żałosny, a ludzie siedzą na chatroulette i używają mikrofonu i nie przerywa nic.