Sieciowanie komputera z ruterem

Witam , chce puścić internet z rutera na komputer , kupiłem kabel Lan 15m i wtyczki RJ45 zacisnołem prostym ułożeniem żyłem w wtyczce a komputer nie wykrywa kabla , podsyłam zdj zaciśnięcia wtyczek , aha dodam że wtyczki dostałem od kolegi który je ma z USA . http://www.aukcjoner.pl/gallery/026173593-.html#I1

Użyłeś zaciskarki do zaciśnięcia? Do końca nie widać na zdjęciu czy blaszki we wtyczce przecięły izolacje kabelków. Aby dokładnie upewnić się czy to w tym problem musiałbyś użyć testera takich kabli.

użyłem śrubokręta i młotka , blaszki przeszły na wylot kabelków

omomierzem po blaszkach sprawdzałem przejscie prądu i jest OK

Opisz proszę co oznacza, że “komputer nie wykrywa kabla” - jaki jest objaw? Nie zapala się lampka na routerze? Gdzie go dokładnie wpinasz, w jakie gniazdo w routerze? Pewny jesteś sprawności komputera i routera? Przy tak krótkim kablu i nawet jakbyś nie trzymał się standardów a jako narzędzi użył motyki, to jednak powinno działać.

Co do omomierza - rozumiem też, że sprawdziłeś na zwarcie? Tj. podpinając się do poszczególnych żył jechałeś po reszcie pinów patrząc, czy nie ma “przebicia”?

Przepraszam za błąd , , zacisnąłem prostym ułożeniem żyły w wtyczce’’

gdy podłączam kablem komputer-> ruter to nie świecą się diody ani w ruterze ani przy zintegrowanej karcie sieciowej diody, kabel testowałem na 2 komputerach i 2 ruterach , mam drugi kupczy kabel 2 metrowy lecz na nim jest połączenie komputer -> ruter diody świecą i widzę w komputerze połączenie sieciowe a w tym 15 metrowym tego brakuje .
Omomierzem testowałem po kolei żyły po 2 str kabla na wtyczkach czy któraś nie jest czasem przerwana i wychodzi że jest wszystko OK .
Macie jakieś pomysły ? mogę podesłać więcej zdj. sam nie wiem co jest winne.

Ale użyłeś zaciskarki lub metody chałupniczej np z użyciem młotka i cienkiego śrubokręta aby zacisnąć żyły?

tak ,użyłem młotka i cieńkiego śrubokręta .

Najwyraźniej nie ma styku na co najmniej jednej z żył, skoro nawet kabel nie zostaje wykryty. Nie pozostaje nic innego jak kupić nowe wtyczki i zacisnąć dokładniej lub przynajmniej poprawić docisk obecnych. Nic innego nie można doradzić.

a poprawność żył we wtyczce jest poprawna ?

Witam,

wciśnij obie końcówki kabla do routera i sprawdź czy się kontrolki zapalą. Jeśli tak to kabel jest sprawny.
Następnie sprawdź czy karta sieciowa jest włączona w BIOS / Windowsie oraz czy sterowniki są zainstalowane. Jeśli to nie pomoże to oznacza że karta sieciowa jest prawdopodobnie uszkodzona.

Ale czytałeś, że nie działa na innych komputerach? :wink: Kabel jest źle zaciśnięty i tyle.

Masz rację , po włożeniu obu końcówek na tym krótkim świeca diody kontrolne rutera a po włożeniu tego 15m nie świeca , , kabel jest źle zaciśnięty lecz nie wiem w jakim miejscu …wiec albo zaopatrzę się w zaciskarkę albo pójdę do miejscowego komputronika :wink:

Skup się na przetestowaniu trzech od lewej i 6-tej (zielonej), sprawdź jeszcze raz przejście. Następnie
sprawdź dla każdej z tych kluczowych żył, czy nie maja przebicia na pozostałe 7 żył. Kolejność przy tak krótkiej odległości nie ma większego znaczenia, diody zawsze powinny się zapalaić, najwyżej nie będzie wynegocjowany 1Gbit. Gdzieś coś spierniczyło się elektrycznie, może za mocno biłeś tym młotkiem i blaszki sa wbite we wtyczkę :wink: Pokaż dokładniejsze zdjęcia pojedycznych wtyczek + z boku.
Zestaw wystarczajacy do domowego użytku (zasiskarka, tester, torebka wtyczek) kosztuje 20-25zł na Allegro. Gotowy kabel 15m z przesyłka 8zł.

Witam jak dla mnie twój kabelek jak napisałeś jest połączony prosto a powinna być “skrętka”. Pozdrawiam.

podaję zdjęcia
http://www.aukcjoner.pl/gallery/026179739-.html#I1
http://www.aukcjoner.pl/gallery/026179739-.html#I2

@miastowy1

Screeny można dodawać bezpośrednio w postach, nie trzeba zewnętrznych wrzutek. (jak piszesz post to wystarczy kliknąć ten mały przycisk…)

a tak faktycznie , dzięki.

problem rozwiązany , problem był w zaciśnięciu kabla .