[Sieciówka] Jak zrobić

Mianowicie jak zrobić tak abym mial neta na 2 kompach

Sytuacja wyglada tak mam neta w pokoju moim i tam mam spoko zasięg, brat kupil sobie kompa ale ma w pokoju gdzie nie lapal by mu net z gównej anteny.

Kumpel mowil że trzeba miec routa, ale niech ktoś wytłumaczy co dalej z tym routem zrobic i co ewentualnie dokupić.

No chyba ze macie inne rady thx z gory.

Jeżeli masz Win XP to zobacz:

Dział demonstarcje —> Mała sieć domowa w Windows XP

http://storage.dobreprogramy.pl/demonst … dowsXP.exe

Bardzo ładna i przejrzysta prezentacja:d

Ale nadal nie jestem peny czy dzięki temu napeno też będe mogł korzystać z internetu.

Karte sieciową mam kupie i tylko jak polącze i skonfiguruje to juz wszytsko i bedzie net na 2 kopie??

Jeżeli postąpisz tak jak w prezentacji to nie powinno być problemów.

W razie czego na forum ktoś zawsze pomoże :mrgreen:

Powodzenia!

Chodzi teraz oto że ja mam karte Wireless Lan PCI Adapter compatible Wi-Fi

i ona ma tylko jedno wyjscie na antene, a na płycie głównej mam zintegrowaną karte z wyjściem na wtyczkę telefoniczną. I chodzi o to czy mam kupic inną kartę jakąś?? Jak tak to jaką tzn. z jakim wejściem. Bo w obu komputerach mam jeszcze wolne gniazdo PCI. A co drugiego komputera to też mam taką karte z wejściem na wtyczkę telefonicvzną.

Więc co mam do czego podpiąć lub czy mam kupić jakieś nowe karty jak tak to jakie.

Bardzo proszę o pomoc.

Więc tak. Router jest potrzebny do niego podłączasz antenę (czy neostradę)(domyślam się, że w twoim przypadku Router Wi-FI). Nastepnie jeżeli router jest Wi-Fi to do komputerów musisz włożyc karty Wi-Fi. I po odpowiednim skonfigurowaniu routera powinną działać bez wiekszych problemów. Posiadam taką sieć w domu, tyle, że nie Wi-Fi ale na przewodach.

Z tego co piszesz masz dwie karty zintegrowane LAN na obu kompach / te z wyjściem na “wtyczkę telefoniczną”, to jest gniazdo sieciowe RJ-45 /. Kupujesz tylko kabel skrosowany do połączenia obu kompów / cat-5, wtyczki RJ-45 /. Ale niestety abyś miał internet na drugim kompie, pierwszy musi być cały czas włączony, warunkiem niezależności odbioru neta na obu kompach jest niestety zakup routera jak napisał cezaris1 wtedy łączysz to kablem nieskrosowanym router z obu kompami albo drogą radiową.