Siemens AX70 - pytanie o polskie znaki w sms

Mam w/w telefon i nie mogę w nim ustawić polskich znaków w sms-ach. Polskie litery można używać np. w notatniku(w organizerze) i w ogóle widnieja wszędzie w menu, ale gdy chce je wstawić w trakcie tworzenia wiadomości SMS, to tam ich nie ma (znalazłem tylko ,ó". Ponieważ nie znam sie na telefonach komórkowych, prosiłbym o pomoc, ale jak dla laika - co zmienić(jakie opcje), aby móc wstawić tam ą,ę,ć…itd. Z góry dziękuje za pomoc. :slight_smile:

Po pierwsze po co chcesz wpisywać polskie znaki, jeśli to tylko zmniejszenie pojemności SMSa?? Po drugie wyłącz T9 i wtedy sprawdź. I po trzecie Siemens od dość niedawna wprowadził polskie znaki w SMSach. W notatniku - tak i gdzie indziej też, ale nie w SMSach. Być może ten model nie doczekał się jeszcxze takiej opcji.

Co to za bełkot? :?

Odpowiedź napisana w języku polskim.

ja pisząc smsy z polskimi znakami mam normalnie ~160znaków…i przy wysyłaniu pokazuje mi się: “trwa wysyłanie 1/1 sms”

a, co do tematu to nie wiem jak zrobić żeby można było w tym siemensie pisać pl znaki.

Ale masz siemensa ax70???

właśnie nie…ale odpowiedziałem na na kolege kutar który uważa że pisząc smsy z polskimi znakami wielkość smsa się zmniejsza.

Zwiększa się. Polskie znaki zajmują więcej miejsca.

Wstawiając pierwszy polski znak telefon dodaje do SMSa specjalną tablicę informacji o sposobie kodowania i wyświetlania tych “nowych” liter na wypadek, gdyby komórka odbiorcy nie obsługiwała fabrycznie naszych rodzimych literek :stuck_out_tongue: