Signal na lapku: za małe pole tekstowe

Używam czasami komunikatora Signal na laptopie pod Windows 7 i bardzo mi przeszkadza, że pole wprowadzania tekstu jest takie malutkie (niskie). Czy da się jakoś zwiększyć jego wysokość?

Możesz sprawdzić tricki z zmianą rozmiaru tekstu lub wymiarów pola.

input[type="text"],
input:not([type]) {
  font-size: 12pt; /* jak larger nie powiększa to usuwasz linię niżej */
  font-size: larger;
}
input:not([type]),
input[type=text] {
  width: 100%;
  padding: 12px 20px;
  margin: 8px 0;
  box-sizing: border-box;
}

Raczej nie ma pod input rozciągaczy w prawym rogu jakie ma textarea.

Zmiana rozmiaru gdy szerokość nam wisi i duży tekst też:


https://www.w3schools.com/css/tryit.asp?filename=trycss_form_padding - tu dają np. marginesy wewnętrzne.

Oba znowu można przerobić na generyczny CSS wciskany w każdą stronę WWW jak poziom uszkodzeń ci nie wadzi.

Najmocniej przepraszam. Pomyliłam sobie nazwy, nie chodzi o Slimjet tylko o komunikator Signal :frowning: Już edytowałam i poprawiłam.

To sprawdź CSS z w3schools w Stylus i potem przerób na filtr do uBo/AdGuard jak nie cierpisz używać na co dzień Stylus.

Jak polem na „SMS” jest textarea to takie coś odblokowuje prawy róg:

textarea {
    resize: both !important;
    height: 500px !important;
     width: 200px !important;
 min-width: unset !important;
min-height: unset !important;
max-height: unset !important;
 max-width: unset !important;
}

Nie używam webowego Signal, może Radek pomoże.

I jak dobrze widzę, to ustawienie jakiegokolwiek width/height sprawia, że różek jest „jak psu buda/zupa” - pewnie 5 minut Googlowania jak to obejść w HTML5 z np. JavaScript.

To nie jest webowy Signal, tylko zainstalowany w systemie. Także uBlock tam chyba nic nie wskóra. Chodzi raczej o to, czy ten program ma jakiś edytowalny plik, w którym da się to zmienić?

Pewnie zależy czy jest na bazie Electron / NW.js (dawne node-webkit) i na ile w nim twórcy zablokowali edycję plików np. apka nie rusza lub resetuje plik po wykryciu połączenia jakby nie istniał zasób offline z kopią jaki też trzeba podrobić.

Jak wcale nie używają HTML5 to pewnie nieco większa szkoła jazdy z ustaleniem jak zmienić np. nauka jakiegoś języka programowania - jakby edytory Hex Beriona wymiękały.

1 polubienie

Nie wiem, pliki wyglądają tak: screen

Trzeba by zobaczyć resources, może da się tam dopisać „CSS” by apka nie wywalała się lub nie dano ci „bana”. Budowa wskazuje na wspominany Electron / NW.js.

1 polubienie

Tam są pliki binarne NODE, więc raczej nic tam nie zmienisz.
Aplikacja sama w sobie ma funkcję powiększania pola. Trzeba najechać na pole tekstowe i pojawia się taka strzałka, którą można je powiększyć:


Niestety działa tylko tymczasowo jak aplikacja jest uruchomiona.

Jak chcesz na stałe to jest tam taki plik „app.asar”, który można rozpakować przy pomocy Electron Asar, wyedytować plik CSS „manifest.css”. Znajdujesz w nim kod:

.module-composition-input__input__scroller {

Poniżej tego zmieniasz wartości na:

  min-height: 227px;
  max-height: 227px;

(dokładnie tyle ile ma pole rozszerzone po kliknięciu)
Zapisujesz zmiany i pakujesz ponownie katalog przy pomocy Electron Asar do pliku „app.asar” i go podmieniasz z oryginalnym.
Po uruchomieniu Signala już okienko wiadomości jest powiększone na stałe:

Jak zainstalować Electron Asar:

  1. Musisz pobrać i zainstalować Node.JS z NPM: Download | Node.js
  2. Uruchamiasz cmd.exe i wpisujesz npm --version. Jak się pojawi numer wersji to jest OK.
  3. Instalujesz Electron Asar: npm install --engine-strict asar
  4. Wypakowujesz plik app.asar:
    asar extract ŚCIEŻKA_DO_PLIKU_APP.ASAR ŚCIEŻKA_DO_FOLDERU_GDZIE_MA_BYĆ_ROZPAKOWANE
  5. Przechodzisz do folderu gdzie się rozpakowało i powinien być folder o nazwie stylesheets, a w nim plik manifest.css (edytujesz go jak podałem powyżej)
  6. Pakujesz folder ASARem:
    npm pack ŚCIEŻKA_DO_FOLDERU ŚCIEŻKA_DO_PLIKU_APP.ASAR

(oczywiście wcześniej oryginalny app.asar sobie skopiuj lub zmień mu nazwę)

W zasadzie tyle :wink:

1 polubienie

Matko jedyna, nie przyuważyłam tej strzałki. W większości aplikacji i na stronach łapie się za narożnik
albo jest to jakoś inaczej oznaczone, a ta strzałka jakoś słabo widoczna była… To mi chyba wystarczy, a jak nie, to spróbuję z tym programem. Wielkie dzięki :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.