Signal nie obsługuje Windows 7

Uruchamia się normalnie, ale kiedy chcę coś wysłać, to wyświetla się komunikat, że Signal już nie obsługuje tej wersji Windows i mam zaktualizować. Jest jakiś sposób, żeby ten Signal działał po Win 7? Nie zamierzam na razie zmieniać systemu. Mam bardzo stary lapek i jak zdechnie, to wtedy kupię nowy razem z systemem, a dopóki to możliwe, to chcę korzystać z siódemki

Działa na Chrome OS FLEX i np. Mint Linux. Jak nie chcesz instalować żadnego z tych systemów, odpal sobie Minta jako 2 albo w wirtualnej maszynie.

1 polubienie

@wasabi1084 Nie mam miejsca na drugi system i ogólnie jest to zbyt uciążliwe :frowning: Miałam nadzieję, że da się np. zrobić jakiś downgrade i zablokować automatyczną aktualizację…
W takim razie jest jakiś komunikator, którym mogę go zastąpić? Tak żeby była wersja na Win7 i na androida. Zależy mi też na możliwości wysyłania wiadomości do siebie samej, czyli coś jak „Moje notatki” w Signal

Notatki ,możesz używać keep, o ile zaakceptuje wspieraną przez 7 przeglądarkę.
pamiętaj tylko, że w zasadzie zabezpieczenie 7 tak aby swobodnie z niej korzystać w internecie, jest praktycznie niemożliwe.

Sugeruje na takim kompie Chrome OS Flex, po pierwsze działa bardzo szybko, po drugie, bezpiecznie i bardzo wygodnie dzieli notatki, kalendarz, zdjęcia itd. z telefonem.

Spróbuj „Franz” (multikomunikator) - jeszcze z rok temu na W7 działało.

Spróbuj Franz.

1 polubienie

@bachus i jest tam opcja wysyłania wiadomości i przesyłania plików do siebie z kompa na telefon?

@saturno - a pliki też można przesyłać? Bo w sumie często używałam do przesyłania sobie plików z laptopa na telefon, jako że USB w lapku mi szwankuje, a nie mam w nim bluetootha

A nie da się zainstalować starszej wersji Signal na Win 7 i zablokować aktualizacji?

Pliki daje się przesyłać tylko zdjęcia i wideo są kompresowane i przez to jakość się pogarsza. Nie wiem czy tak samo nie jest w przypadku Signala?

1 polubienie

@saturno - raczej tylko dokumenty przesyłam, czasem plik audio, ale to rzadko

Generalnie komunikatory mają te wadę, że jak nie zapiszesz pliku na dysku potrafią kasować starsze pliki. A może przez email? Mam pocztę w tlenie i mogę wysyłać maile do siebie.

A może tak poświęcisz 2-5 minut i spróbujesz czy Ci przypasuje Franz?

A może istnieje wersja przeglądarkowa Signal? Znalazłam taki artykuł: Ruszyły testy beta przeglądarkowej wersji komunikatora Signal - ale jest stary i nie wiem, czy ten projekt był rozwijany czy został porzucony…
Generalnie największy problem z takimi komunikatorami, to że poza mną, muszą go zainstalować też wszyscy moi rozmówcy, a to uciążliwe. Dlatego jednak najbardziej zależy mi na możliwości użycia tego Signala. Dodam, że używamy go także do rozmów głosowych, czasem grupowych

@bachus - to nie jest takie 5 minut, przecież żeby go przetestować, to musiałby zainstalować ten komunikator także ktoś z moich rozmówców. Przecież nie chodzi wyłącznie o wysyłanie sobie wiadomości i plików, ale też o rozmowy głosowe z innym, musi więc dobrze działać także na smartfonie. Dlatego właśnie chcę się jak najwięcej dowiedzieć, zanim będę komuś zawracać głowę, żeby to zainstalował

Wiesz co, trochę mi się znudziło, ale poświęcę tą minutę: „multikomunikator”, odwiedź chociaż stronę

Możesz w nim korzystać z Whatsapp (nawet różnych kont/numerów telefonów jedocześnie, Slacków, Telegramów itd.). Jako że on nie wymaga zainstalowania samego whatsappa na komputerze a pewnie tylko ‘binduje’ wersje webowe w okno (sam korzystam), więc pewnie zadziała na W7, więc powtórzę - spróbuj, zajmie to kilka minut.

@bachus Tak, obsługuje wszystko, za wyjątkiem Signala właśnie (przynajmniej nie znalazłam informacji, żeby miał go obsługiwać, ale jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić), a akurat Whatsapp ani ja, ani nikt ze znajomych i tak nie używa. Jedynie Signal i Messenger, ale MS nie ma opcji wysyłania wiadomości do siebie, jak Signal, więc mi się nie przyda i tu jest pies pogrzebany

Messenger ma opcję wysyłania do siebie.
Pierwszy raz musisz siebie znaleźć wpisując w szukaj swoje imię i nazwisko.

1 polubienie

Wow, nie wiedziałam