Siła sygnału - jest niska w laptopie HP Compaq

Witam Mam dwa laptopy. Jeden to jest HP Pavilion dv6540ew i w nim mam zasięg sygnału Wi Fi bardzo dobry/dobry, gdziekolwiek się nie ruszę w domu (mieszkanie ma 65 metrów kwadratowych). Drugi laptop Hp Compaq nx9020 ma włożoną PCIMCIE firmy Pentagram. I to właśnie na nim siła sygnału jest niska (tylko dwie zielone kreski). Jak idę z tym laptopem do pokoju gdzie mam router Wi Fi to siła sygnału jest bardzo dobra. Wcześniej ten laptop miał kartę Wi Fi na usb i sytuacja była taka sama. I teraz mam pytanie. Czym to jest związane; tym, że laptop HP Pavilion ma pierwszeństwo jeśli chodzi o prędkość (sygnał) i tamten HP Compaq dostaje cząstkowy sygnał, czy to jest spowodowane jakimiś innymi czynnikami. Wiem, że zasięg kart wi fi w pomieszczeniu powinnien być na 90m a na zewnątrz 130 metrów. Ale z tego co widze w praktyce wygłada to inaczej :slight_smile: Pytanie zadaje z ciekawości i będę wdzięczna jeśli mi ktoś to wytłumaczy, dlaczego tak się dzieję :slight_smile: Może w przyszłośći do kupię access point, jeśli to coś da. Dodam, że routerem jest Linksys WRT54GC. Za wszystkie posty bardzo dziękuję z góry. Pozdrawiam :slight_smile:

Na pewno to nie to co wypisałeś

Sygnał wypuszcza na tyle ile się da :stuck_out_tongue: A to zależy już od klienta w jakiej jakości on go odbiera.

Więc to chyba kwestia ten karty w laptopie, zwalnia Ci internet/przerywa połączenie ?? Czy chodzi tak samo ??

Karte na USB jaką miałeś ? może też słabą.

Który jest laptop nowszy i jaką cenę i kiedy kupowany. Podaj standard(pewnie b lub g) w jakim nadajesz i odbierasz.

Małe wyjaśnienie. Jestem kobietą, więc poprawna forma jest “miałaś” a nie “miałeś” :slight_smile:

Nic z tych rzeczy. Ale na tam tym laptopie nie miała okazji sprawdzić z jaką prędkością ściągam pliki z portali.

Nie ma chyba różnicy.

Tą kartę na USB miałam firmy na literę B , ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy ponieważ dla mamy wygody wymieniłam ją na PCiMCIE, bo brakowało jej miejsca na podłączenie drukarki.

Ten HP Compaq mam ze 3 lata, a HP Pavilion był kupowany teraz.

Standard mam “g” czyli 54Mb/s :slight_smile: Nie wiem czy te informacje coś pomogą w ustaleniu. Mnie się jednak wydaję, że to jest wina jakości tej karty PCIMCI, lecz ja na sieciach aż tak się nie znam. Czekam na następne posty. Dziękuję i pozdrawiam. Maria :slight_smile:

Za zmienienie Ci płuci przepraszam :stuck_out_tongue: Właśnie nie wiedziałem co ten podpis ma dokładniej znaczyć…

Mogłabyś zmienić na “b” i zobaczyć, tak jak przypuszczasz to wina karty skoro na Pavilion jest dobrze a na Compaq już niestety nie. I to pewnie ją trzeba by było wymienić na mocniejszą.

Maria to moje prawidziwe imię; a mała informatyczka tzn. pasjonatka komputerów. Ale na karcie firmy “B” ten zasięg był kiepski (tylko dwie kreski) Napisałam, że nie odczuwam różnicy, bo nic mi nie przrywa jak ściągam jakiś plik, tylko może czasami mama mówi, że coś strona wolniej się ładuje. Na karcie Pentagram jest tak samo. Mówię cały czas o laptopie HP Compaq oczywiście. Kurcze, aż tak słabych kart chyba nie robią nie?? Pozdrawiam ciepło :slight_smile:

No bo karta “B” i Pentagram ;] mi służyła ponad rok Edimax EW-7128g ale to na PCI do stacjonarnego, zaczeła trochę u mnie gubić pakiety. To kupiłem TP-Link i narazie GIT.

Jak już byś kupowała to D-linka i jak sama wybierasz karte to google i komentarze o niej.