Silent loop i wydawany przez niego nietypowy dźwięk

Witam, od niedawana borykam się z dziwnym problemem a raczej dźwiękiem wydawanym przez moje chłodzenie (be quiet silent loop).
Zobrazowanie problemu:
https://www.youtube.com/watch?v=HxS3cd0ER8k&feature=youtu.be
Chłodzenie spełnia swoją role jedynie wydaje irytujący dźwięk, który słychać w całym pomieszczeniu. Spotkał się ktoś z czymś takim lub ma pomysł jak temu zaradzić? Mam nadzieje że obędzie się bez odsyłania sprzętu na gwarancję…

Chyba ociera łopatka o obudowę lub łożysko pada, inne?

Nic nie ociera nawet nagrałem filmik skąd dochodzi dźwięk. Pokazałem też gdzie jest podłączone.

No to prawdopodobnie druga podana opcja.

Czyli tylko gwarancja? Miałem nadzieje że jest źle podłączone i dostaje złe napięcie bo widziałem takie wzmianki w sieci :confused:

Jeśli nic nie robiłeś i problem wystąpił nagle, prawdopodobnie to mechaniczna awaria wentylatora,pompy, zapowietrzony układ, inne?

A jaki to dokładnie model chłodzenia?

Nie mam innego wentylatora by to sprawdzić. Tylko dziwi mnie że nie wydaje ono tego dźwięku non stop tylko co jakiś czas a wydaje mi się że jeśli byłoby to uszkodzenie mechaniczne nie przestawałby wydawać tego dźwięku.

Edit: Be Quiet Silent Loop dlatego zaciekawiła mnie kwestia podłączenia bo w instrukcji pisze że trzeba je podłączyć do stałego 12V niby zrobiłem to zgodnie z instrukcją i do tak owego wejścia je podłączyłem.

Napisz, bo jest kilka rodzajów.

Be Quiet Silent Loop 280mm

To?

Tak, innego silent loopa nie ma.

Powinny być docelowo dwie wtyczki, jedna (dwa wentylatory spięte przejściówką) wentylatory i gniazdo CPU na płycie, a druga pompa podłączenie 3-pin 12 V i wpięta do gniazda 3-pin wentylatora na płycie.

Czym zalewałeś układ? może to pompa? może układ zapowietrzony lub za mało czynnika?

Słychać jak wirnik pompki łapie powietrze (bąbelki powietrza) przez sekundkę. Odpowietrz porządnie ten układ.

1 polubienie

Pomogło, temacik do zamknięcia.

Dzięki za pomoc :slight_smile:

1 polubienie

No supcio :slight_smile: Układy z tym typem pompki są dość wrażliwe na poziom cieczy. Trzeba tego pilnować i sprawdzać.