SilentiumPC Deus G1 500W - nie można uruchomić kompa

Krótko i treściwie:

Zakupiłem niedawno owy zasilacz. Wszystko ładnie podpinam(odpowiednio 24-pinowe monstrum, 4+4-pin ATX/EPS12V, dwa odpowiednie kable do dysku i napędu oraz dwa kable do karty graficznej) a mimo to gdy włączam komputer to widać, że wentylatory się na sekundę ruszają po czym nic się dzieje(komp dostaje jakby impuls po którym następuje cisza). Totalnie nie wiem o co chodzi, zwłaszcza jak podepnę Akygę AK B1 420W to wszystko śmiga.

Model płyty głównej: Gigabyte GA-MA770T-UD3.

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Czy aby wszystko podłączyłeś poprawnie? Jeśli tak i nadal nie działa, to pozostaje reklamacja.

mjetek ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Po odłączaj to co nie potrzebne żeby zminimalizować pobór. I spróbuj ponownie, ale z tego co piszesz, że na innym działa oznacza tylko i wyłącznie uszkodzony zasilacz… Chyba że coś źle podłączasz jakimś cudem :slight_smile:

No więc tak:

Podpinam tylko to co potrzebne - karta graficzna, napęd, dysk i dwa złącza do płyty głównej.

Hmm… jedyny błąd jaki mógłbym zrobić to ten przy podłączaniu ATX/EPS12V. Zasilacz posiada parę takich wtyczek(dwa kable 4+4 pin, dwa kable 6 pin i jeden kabel 6+2 pin). Nie znam się na zasilaczach wiec nie wiem, jaka jest różnica pomiędzy tymi kablami.

Spróbuj podłączyć tylko jedną wtyczkę 4-pin do płyty głównej (w instrukcji powinieneś znaleźć którą). Do tego napęd i dysk nie są konieczne do uruchomienia komputera, więc dla testów możesz je odłączyć.

I kicha… Komputer dostaje impuls po czym nic się dzieje. Kolejne naciśnięcie “Power” na PC nie daje już żadnej reakcji. Dopiero jak odłączę kabel 4 pin i podłączę znowu to powtarza się z schemat z impulsem.

Nie pozostaje mi chyba nic innego jak sprawdzić zasilacz na innym kompie. Jak tam nie zadziała to będzie reklamacja.

Dodane 14.01.2013 (Pn) 10:24

Sorry, że post pod postem ale nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: Czy powodem tego, że komp się nie włącza jest źle podpięta karta graficzna?

Do karty graficznej są podpięte dwie przejściówki 6 pinowe z których wychodzą po dwa białe wejścia. Ja generalnie podpinam z zasilacza po jednym kablu na przejściówkę. A może trzeba podpiąć wszystkie cztery kable z zasilacza do karty? A może jeszcze lepiej zrobić to - wywalić przejściówki i podpiąć zasilacz bezpośrednio do grafiki(bo widzę, że w SilentiumPC Deus G1 500W są dwa kable 6 pin)?

Proszę o pomoc bo nie znam się w tych sprawach.