SilentiumPC M35 podłączenie wentylatorów do MSI H81M-P33

Witam,
mój znajomy zamówił komputer z płytą główną MSI H81M-P33.
Jedyne co mu brakuje to obudowa (do 200zł).
Wybrał SilentiumPC Gladius M35.
I tutaj mam do Was pytanie: czy da się do tej płyty głównej podłączyć wentylatory, które są w zestawie z obudową?
W obudowie jest jakiś kontroler prędkości tych wentylatów.
Jak to podłączyć ze sobą?
Zasilacz to Corsair VS 550w.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam 12chrapek12

"Za optymalną wentylację odpowiadają dwa wentylatory z serii SilentiumPC Sigma Pro 120 mm o maksymalnej prędkości 1200 obr/min. Wentylatory te odznaczają się wyjątkowo wysokiej jakości łożyskiem HSB oraz kształtem łopatek, który generuje mniejszy szum niż tradycyjne konstrukcje. Obudowa pozwala na montaż dodatkowych 3 wentylatorów w rozmiarze 120/140 mm. Wbudowany, podwójny kontroler pozwala na regulowanie do maksimum 5 wentylatorów (jeden przełącznik 2, drugi 3 wentylatory) w trzystopniowym zakresie (szybko / wyłączone / wolno)."
Do płyty głównej da się podłączyć wentylatory z obudowy (akurat dwa), tylko po co ?

Witam,
mi chodzi o to, aby te wentylatory się kręciły :wink:
Nie wiem, czy to się podłącza do zasilacza czy do płyty głównej.
Nie wiem też jak podłączyć ten kontroler prędkości.
Dlatego się Was pytam, z tego co wyczytałem to da się jakoś to do zasilacza podłączyć.
Zależy mi na tym aby te 2 wentylatory się po prostu kręciły (Miło by było gdyby były podłączone pod ten kontroler prędkości.
Jak to ze sobą podłączyć?
Pozdrawiam 12chrapek12

Do kontrolera obrotów podłączasz kabel zasilający z zasilacza Sata lub Molex (takie same jak do podłączania HDD lub DVD). Wentylatory wpinasz w wychodzące z kontrolera kabelki 3-pin.