Silikony - czy niszczą telefon?

Witam tak jak w temacie. Piszcie swoje opinie dotyczące silikonów. :smiley:

Mojemy kumplowi w silikonie zawiglotnial telefon i potem mial problemu w zerwisie gdyz nie chcieli mu przyjac reklamacji (telefno nowy na gwarancji) :? :? :?

Osobiscie nie uzywam zadncyh silikonow i innych “ubranek” do komorki :smiley: :smiley: :smiley:

A może trzymał w wilgotnych pomieszczeniach ?

Bo wiesz gdy telefon jest trzymany w minusowych temperaturach i gdy sie potem “ociepla” wilgoś cię tworzy i korozja :frowning:

Silikony tzw “kondomy” jak sama nazwa wskazuje sa raczej szczelne i nie przepuszczaja powietrza. Zmiana temperatur jest nieunikniona. Polozysz telefon w cieplym miejscu i po jakims czasie zauwazysz ze pokrowiec jest lekko wilgotny od wewnatrz. Najlepiej zauwazyc to w wakacje jak slonce mocno swieci i jest dosyc cieplo :?

wiesz noszę telefon tzw “silikonie” 2 rok i nie zdarzyło mi sie nic co by miało negatywny wpływ na telefon ba , wręcz uchronił go gdy raz zaliczył mi glebe na przystanku tramwajowym. Negatywny wpływ moze mieć jedynie to, że jezeli telefon jest przenoszony blisko ciała moze w kontakcie z zimnym otoczeniem zaparować to tyle.

mam silikonik na telefonie, oj juz daaawno, i nigdy mi nie zawilgotniał…Wręcz przeciwnie-silikon chroni mojego fona jak upada(zdarza sie), i przed scieraniem sie klawiszy(choc w silikonie ciezej sie pisze)… ale jestem za.

Wadą silikonów jest to że bardzo ciężko sie zdejumje z telefonu. Macie jakieś sposoby na wyjmowanie telefonu z silikonu "??

Ja nie twierdze ze one sa szkodliwe.

Ja wam przedstawilem problem mojego kolegi zwiazany wlasnie z tego typu ubrankiem do komorki :wink: :wink: :wink:

Miałem dużo telefonów i dużo silikonów! Moga być ale mnie wkurzają! Bo źle się pisze eski co ja czesto robie! I teraz kupie sobie obudowe a silikon położe w róg! Ale tyle co nosiłem w silikonie to telefonowi nic się nie stało! :stuck_out_tongue:

Mozesz smialo zakladac,ale warto go co kilka dni zdjac i przeczyscic, bo dosyc duzo brudu tam wchodzi i wlasnie ten brud moze zaszkodzic(wiadomo drobinki piasku porysuja, kurz wejdzie pod klawisze).