Silnik graficzny a grafika, jakie są oraniczenia?

Od jakiegoś czasu siedzę w grafice trójwymiarowej, i interesuje mnie, jakie są ograniczenia w jej tworzeniu jeśli chodzi o gry komputerowe. Chodzi mi o to, czyli np. brzydka grafika w jakiejś grze zależy tylko i wyłącznie od lenistwa grafików, czy może po prostu nie mogli zrobić nic lepszego, bo np. byli ograniczeni możliwościami sprzętu?

Od czego zależy to ,czy silnik graficzny, czyli kod odpowiadający za wyświetlanie grafiki wcześniej stworzonej, będzie wyświetlał grafikę lepszą. lub gorszą? I jak to jest, że w grach grafika wygląda tak samo, tzn., w jednej grze, grafika wygląda dość jednolicie, postacie robione są tą samą metodą, co jest widoczne na pierwszy rzut oka, jak do tego doprowadzić?

Z góry dzięki za odpowiedzi na ten długi post^

Ograniczenia są w postaci directXa. Nigdy nie uzyskasz efektu renderu z włączonymi opcjami typu Global Illumination, Ambitent Occlussion, choć ostatnio widziałem grę, która obsługiwała HDRI. Na razie szybkość sprzętu na to nie pozwala. Jeżeli dobrze zastosujesz bump, alphe, tekstury efekt może być bardzo zbliżony, ale nie oczekuj zbyt wiele. Groo efektów zależy od umiejętności grafika, który teksturował daną planszę. Silnik nie jest taki ważny w tym wypadku.

Przykładowo scenka 3d z w/w opcjami, dodajmy do tego Caustic i reflection z dispersion potrafi się liczyć ładnych parę godzin.

No dobra, ale jak uzyskać efekt “jednolitej” grafiki każda gra ma inny styl graficzny, i jestem ciekaw jak to uzyskać, na pewno jest coś w rodzaju zaprogramowanych z góry efektów, tekstur, itp. dla danej gry, i są one wykorzystywane do jej tworzenia

I tu moje pytanie jak to wygląda, używa się do tego jakichś ustawień w programie graficznym czy co?

Wszystko zależy od stylu grafika który tworzy tekstury, oraz od osoby odpowiadającej za kolorystykę. Przykładem może być grafika do Need For Speed Most Wanted, bardzo specyficzna grafika.