Silnik gry jaki?

Poszukuje silnika gry do zostawań dla gry wyścigowej bo takową chciałbym stworzyć wiec czekam na propozycje.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_game_engines

3D czy 2D?

Jaki język preferujesz?

3d silnik

Dodane 08.08.2010 (N) 13:53

No i w c++

Ogre3D albo Irrlicht

Nie chcę się czepiać, ale średnio widzę możliwość stworzenia gry przez kogoś, kto ma problemy z użyciem Google.

Jeżeli chcesz napisać grę, to spróbuj od czegoś prostego - bez wykorzystywania żadnego silnika np. prościutką grę kółko i krzyżyk. Następnie zaimplementuj do tej gry mechanizm pseudo sztucznej inteligencji, tak aby komputer przewidywał możliwości Twojego ruchu i tak dalej. To świetne ćwiczenie programistyczne, no i oczywiście uczy nieszablonowego myślenia podczas tworzenia gier, jak również pomaga przewidzieć przez programistę wszelkie możliwe ruchy potencjalnego gracza …

Pisanie gier, to połączenie sztuki programowania grafiki, ze sztuką tworzenia pseudo sztucznej inteligencji. Nie jest to łatwa sztuka. Co prawda dostępne na rynku silniki gier znacznie upraszczają, ale czasem nie trzeba wyciągać armaty przeciwko wróblom …

Spróbuj napisać tak ja ja, grę bazującą na własnym silniku, co prawda jest on jeszcze bardzo prymitywny, ale jest mój, doskonale wiem co w nim zrobiłem i jakie mechanizmy w nim zaimplementowałem, no i oczywiście dostarcza mi to dużej frajdy że udało mi się samemu napisać prosty silnik.

Pozdrawiam :slight_smile: