Silverlight krok po kroku


(system) #1

Tak więc potrzebuję pomocy do tego dodatku do VS 2008 jest to nowa platforma tworzenia stron i grafiki na strony inernetowe

  1. Mam ściągnięte VS 2008 EE (pro nie ściągałem bo jest ograniczone czasowo i zajumuje ponad 2GB a czasu niemam na ściąganie). (strona http://msdn2.microsoft.com/en-us/expres ... aspx#files)

  2. Wszystko ze strony http://www.microsoft.com/Expression/pro ... nd2preview

  3. No i tak żebym po ściągnięciu niezrobił głupoty :slight_smile: Najpierw NET 3.0 potem VS 2008 i cała reszta z drógiego linku. (tam jest opisane krok po kroku)

No i po dalsze instrukcje was proszę, jest jakiś turtorial w internecie ?? (może być po angielsku)

Złączono Posta : 06.09.2007 (Czw) 8:19

Język C# to wiem ale jak go zintenplować ze stroną w php albo dowolnym języku :o


(somekind) #2

Obstawiam, że to jest zintegrowane.

Nie wiem co to znaczy "zintenplować" :smiley:

I nie sądzę, żeby w ogóle miało współpracować z php. Raczej ASP.NET.


(Ryan) #3

A niby dlaczego nie? Czy flash działa na stronach opartych o PHP? Działa. Silverlight to framework pozwalający na tworzenie aplikacji uruchamianych w przeglądarce, a więc po stronie klienta. Nie ma większego związku z backendem.


(somekind) #4

Da się wstawić kod C# do strony opartej na PHP?


(Ryan) #5

Przecież w przypadku silverlight nie wstawiasz kodu C# na stronę (cokolwiek to Twoim zdaniem znaczy) tylko oprogramowujesz jak się ma zachowywać kontrolka Silverlight. Równie dobrze można pytać, czy Action Script współpracuje z PHP. Jasne że nie, bo nie ma to najmniejszego sensu.

Jeśli wciąż nie rozumesz, pomyśl o tym w ten sposób: zarówno aplikacja flash jak i napisana w silverlight to miniprogram uruchamiany w oknie przeglądarki. To przeglądarka - poprzez odpowiedni plugin - ma rozumieć co ta aplikacja robi. To, czy stronę serwuje Apache renderując HTMLa w PHP czy serwuje ją IIS renderując ją na podstawie logiki ASP.NET nie ma najmniejszego znaczenia.

Poczytaj na ten temat, bo materiałów na sieci jest naprawdę dużo.


(somekind) #6

Do strony w ASP.NET robi się code behind w C# (lub VB) - to moim zdaniem znaczy "wstawianie kodu na stronę", przepraszam za nieścisłość.

Ja to rozumiem tak. Mam stronę i wstawiam na nią element - aplikację Silverlight. Podobnie mogę wstawić button w JavaScripcie, skrypt zliczający ilość odwiedzin PHP, czy animację flash. I czy ta aplikacja Silverlight nie jest czasem pisana w C#, bo o to mi chodzi?


(system) #7

znalazłem coś takiego prościej się w tym połapać :slight_smile:

http://blogs.msdn.com/johnontheweb/archive/2007/05/10/step-by-step-on-how-to-start-with-new-ms-technology.aspx

Przez pierwszą chwilę myślałem że to piracka strona (CD-key-e)


(Witam200) #8

Mnóstwo tutoriali: http://www.myvisual.yoyo.pl/?p=45


(Ryan) #9

Jest napisana w C#, ale to nie jest kod uruchamiany w po stronie serwera. Przecież tłumaczę Ci, że to co na serwerze renderuje stronę nie ma znaczenia w czym wykonany jest skrypt kliencki.