Silverlight/moonlight na fedora 18, jak?

Witam, potrzebuje zainstalować silverlight do chrome lub firefoxa na fedorze 18 ponieważ chcę oglądać stream tvp info http://tvpstream.tvp.pl/ W firefox udało mi się zainstalować moonlight (widoczny w dodatkach włączony) jednak nic to nie daje i cały czas wymaga zainstalowania silverlight.

Są znacznie lepsze sposoby na oglądanie streamów niż instalacja linuxowego silverlighta. 

 

Jednym z nich jest oglądanie via VLC bądź pipelight. 

 

Tutaj masz podobny temat: http://forum.dobreprogramy.pl/jak-zmusi%C4%87-playerpl-do-pracy-na-pipelight-t475882/

Nie mogę zainstalować pipelight

 

Zdaje mi się, czy Fedora 18 ma zakończone wsparcie?

Ja nie wiem.

Fedora 18 od 14.01.2014 nie ma już wsparcia - zainstaluj Fedorę 19 bądź 20 i zainstalujesz Pipelight bez problemu.

jak sie akutalizuje fedore?

Instalujesz program fedup (od Fedora Upgrader). FedUp choć miał, jeszcze nie doczekał się od co najmniej dwóch wersji systemu nakładki graficznej.

 

  1. Uruchom terminal

  2. Zaloguj się na roota: su -

  3. Podaj hasło roota

  4. Zaktualizuj obecny system

  5. Wpisz fedup-cli --network 20

 

Powyższa komenta oznacza fedup, zaktualizuj Fedorę poprzez internet do wersji 20. Zaczną ściągać się pakiety (potrwa to jakiś czas), na końcu będzie monit, iż można zresetować komuputer. Po restarcie, na etapie GRUB’a wybierz upgrade i robi się samo. Po restarcie masz  najnowszą Fedorę.

 

EDIT: Można też zaktualizować poprzez płytę DVD, jednak po tym i tak trzeba trzasnąć normalną aktualizację systemu (pakiety z płytki są starsze niż te po najnowszych aktualizacjach). Aktualizując przez internet, pakiety będą od razu w najnowszych wersjach. Generalnie lepiej aktualizować przez internet, bo bardziej opłaca się poświęcić czas na aktualizację przez sieć, niż ściąganić iso i dopiero aktualizować (tak czy siak obie rzeczy zajmują chwilę i na jedno wychodzi).

 

Zamiennie ściągnij iso z najnowszym wydaniem i zainstaluj w miejscu starej wersji, jednak ten nowy instalator omijam jak mogę - stary był o niebo bardziej intuicyjny i mniej zabugowany.

https://www.google.com/search?q=could+not+verify+GPG+signature%3A+No+public+key&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:unofficial&client=iceweasel-a&channel=sb

przynajmniej tyle sprawdziłeś?

Już sobie z tym poradziłem, ale podczas instalacji okazało się, że mam za mało miejsca i teraz mam 0 bajtów wolnych. Nawet nie mogę zrobić yum clean all. Kasowałem tmp, usunąłem kilka programów i nic to nie daje. Co zrobić?

[root@localhost panel]# yum list

Wczytane wtyczki: langpacks, presto, protectbase, refresh-packagekit

Błąd: Niewystarczająca ilość miejsca w katalogu pobierania /var/cache/yum/x86_64/18/atrpms

    * wolne   0 

    * wymagane 100 k

Zajrzyj do /var/cache/yum i usuń zbędne paczki. Tutaj yum ściąga paczki, które później automatycznie po instalacji zawsze usuwa (można to jednak skorygować, tak działa defaultowo).

 

Aktualizacja wymaga nieco miejsca - przynajmniej parę gigabajtów wolnego miejsca mieć trzeba (w końcu ściągają się paczki do aktualizacji całego systemu, więc jakaś część systemu ląduje na dysku).

Pusto, ale udało mi się zainstalować Gpartred i chcę przerzucić z innej partycji na systemową nie spowoduje to utraty danych?

Ryzyko utraty danych istnieje zawsze. Jeśl jednak nie spróbujesz - nie przekonasz się. Jak wygląda obecnie rozkład partycji?

 

su -c 'fdisk -l'

su -c 'parted -l'

 

To jakiś cudem wolne miejsce się jednak znalazło, rozumiem? :wink: Może też słabo już kojarzę na tę chwilę (ostatecznie jest wieczór, okolice godziny 23:00), ale co i skąd chcesz przerzucić na partycję systemową? Ponieważ osobiście coraz bardziej się gubię, gdyż zaczęliśmy od Pipelight a kończymy w zabawach z Gparted, zatem temat dryfuje w zupełnie innym kierunku.

 

EDIT: Ach, chciałbyś zmniejszyć inną partycję i dołączyć odczepione miejsce do partycji systemowej? Cóż, wielokrotnie na różnych maszynach tak czyniłem, jednak już mówię, że musiałbyś w tym celu odmontować /, a na żywym systemie tego nie zrobisz. Ściągnij zatem bootowalne iso Gparted (z jego www), stwórz bootowalny CD/USB i wykonaj taką operację. Nigdy mnie nic złego się nie przytrafiło, ale definicja zakłada ryzyko niepowodzenia (np. utrata prądu, błąd programu). Dlatego zaleca się backup ważnych plików przed czymś takim - lepiej ją mieć, niż później przeklinać świat z powodu utraty ważnych danych.

 

Myślę, że na tym wyczerpaliśmy temat owego wątku - wiesz już, co należy zrobić, aby zainstalować Pipelight - wspierana Fedora i tyle, nie ma już nad czym kombinować w tym topicu.

Usunąłem pare programów i mam wolne okolo 2gb, jednak to nie wystarcza. Z gparted zrobiłem właśnie z live cd. Później wrzucę jak wygląda obecny układ partycji.

 

Dzięki Ci za pomoc, ale to ja albo moderatorzy zdecydują kiedy nie będzie co pisać w tym wątku, przecież nie będę zakładał co chwilę nowego tematu, bo pojawił się kolejny problem.

 

edit:

 

Po powiększeniu dysku, po aktualizacji kolejny problem.

 

I właśnie takim mieszaniem problemów w temacie sam doprowadzisz do tego, że moderator tu wpadnie :stuck_out_tongue: Twoja wola :wink:

 

Zaktualizowałeś już do F20, że korzystasz z tych repo? Może zamiast kombinować, to po prostu postaw F20 od zera? Wolne 2GB to za mało, a odczepianie miejsca od partycji A i podczepianie do B też potrafi trwać ponad 1h. Więc szybciej wyjdzie postawić na nowo - po prostu na etapie planowania instalacji zrobiłeś zbyt małą partycję :wink:

[Errno 14] HTTP Error 404 - Not Found

No to jedno już wiemy, że są przejściowe komplikacje z serwerami Pipelight.

Sugestia: proszę wykonać polecenie yum --enablerepo=home_DarkPlayer_Pipelight clean metadata

Próbowałeś? Nie przewiduję rewelacji, ale warto spróbować to, co system sam podpowiada.

No już mam na tej partycji 30 Gb wolnego, udało mi się przerzucić, trwało to niedługo może z 10min. Wszystko już zainstalowane, nawet pipelight działa w firefoxie. Chciałem to tylko po to by móc odtwarzać legalne streamy tvp info i tvp regionalne. Niestety jest zablkowany adres kod c006. Reklama się odtwarza, a później już błąd. Czy idzie to jakoś obejść? Nie wiem. Pamiętam, że można było oglądać tvp ingo w xbmc, tylko nie wiem czy z tego legalnego streamu. Niestety xbmc nie chcę się urchomić, zainstalowałem, ale brakuje jakiejś biblioteki lib.246.so.128 (pisze, z pamięci nie pamiętam teraz dokładnie, ale jakoś tak się nazywała)

Pipelight to mimo wszysko nie jest natywny Silverlight i niektóre materiały mogą nie działać, a z kolei inne serwisy nadal wrażliwe są na konkretnego User Agenta. Ciężko mi powiedzieć coś więcej, gdyż nie korzystam z tych streamów. Pipelight miał chyba dwie wtyczki SilverL - wersje 5 i 5.1, a niektórzy użytkownicy zgłaszali, iż coś działało na jednej wersji wtyczki, coś na drugiej.

 

 

 

Jeśli instalowałeś z repo, to nie ma prawa brakować jakiejkolwiek biblioteki. Tym bardziej, iż Fedory używam od 5 lat każdego dnia, w tym F20 i nie przypominam sobie, aby brakowało jakiegoś libsa :wink: Tym bardziej, że aby zainstalować z repo - wszystkie zależności muszą być wcześniej spełnione, aby instalacja poszła. Brak libsa to nie problem, zawsze można doinstalować tak czy siak. Niemniej XBMC też nie używam na co dzień, bo nie jest mi ten program potrzebny, więc może coś się w repo zmieniło.

Za cholerę nie mogę jej znaleźć dla f20