Silverlight na Linuxie

Witam,

 

Mam do was sprawę, z którą sam nie mogę sobie poradzić. Ze względu na natrętną politykę Microsoftu postanowiłem do minimum ograniczyć korzystanie z Windowsa. Do pełni szczęścia brakuje mi póki co jednej rzeczy - działającego Silverlighta 5. Zależy mi na nim gdyż ipla korzysta właśnie z tej wtyczki, a oglądam tam kanały sportowe. Instalowałem Pipelight i nic to nie dało - podczas próby odtworzenia materiału pokazuje, że wtyczki brak. Próbowałem pod Wine instalować Mozille Windowsową i Silverlighta, ale podczas próby oglądnięcia jakiegoś materiału wyrzuca błąd o kodzie 2000, że nie udało się uruchomić odtwarzacza. Mój system to Mint. Rozwiązał ktoś jakoś ten problem?

 

Pozdrawiam!

Czy tylko instalowałeś pipelight?

Wydałeś komendy?

sudo pipelight-plugin --enable silverlight

sudo pipelight-plugin --enable widevine

?

Jeżeli chcesz uruchamiać Windowsową wersję Mozilli Firefox pod Linuksem, a  w niej silverlight, to musisz skorzystać z wine-staging, pewnie masz go zainstalowanego w /opt/wine-staging/bin/wine.

Odtwarzacz Kodi z odpowiednią wtyczką.

Witam, korzystając z porad na stronie pipelight.net dodałem do ubuntu repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:pipelight/stable

sudo apt-get update

sudo apt-get install pipelight

Póżniej wydałem komendę:

sudo pipelight-plugin --disable silverlight5.1 --enable silverlight5.0

więcej serwisów działa, gdy wyłączy sie 5.1 a włączy silverlight 5.0

Uruchamiasz firefox i czekasz aż zainstaluję sie wtyczka, ale ostatnio trzeba zmusić firefox, żeby widział wtyczkę jak w tym poście:

http://forum.dobreprogramy.pl/fireofx-i-niedzia%C5%82aj%C4%85cyukryty-pipelight-t502149/

wine-staging jest łatwo dostępne również przez PlayOnLinux

Zmień Silverlight z 5.1 na 5.0 tą komendą:

sudo pipelight-plugin --disable silverlight5.1 --enable silverlight5.0

Dziękuje wam za tak liczne odpowiedzi! Pomogła rada Tomiego. Pozdrawiam i życzę Wam wszystkiego dobrego. :slight_smile: