SimCity 2000 nie chce uruchomić się na pełnym ekranie

Skorzystałem z możliwości pobrania darmowego SimCity 2000 i niestety mam z nim problem. DosBox zwraca następujący błąd w przypadku uruchomienia go w trybie pełnoekranowym. Zabawa z tą grą w malutkim okienku 640x400 przy FullHD to jakaś porażka.

 

image,XRcwDh1Uox.jpg

 

Dodam, że inne gry pełnoekranowe, których rozdzielczość jest inna niż systemowa też nie mogą się uruchomić.

 

A to nie było tak że SimCity2000 miało natywna rozdzielczość 640x400 ?

ja pobrałem z Origin i zainstalowałem SimCity 2000 na swoim Win8x64 i odpaliło się na pełnym ekranie.  Instalację systemu miałem dość świeżą, więc nie posiadałem zainstalowanego DOS-Box’a, to Origin go dołączył i uruchomił grę na pełnym ekranie.  Sprawdź, czy exe’c dos-box’a u ciebie nie ma przypadkiem w ustawieniach uruchamiania w okienku zamiast na full-screen. 

Gra uruchamia się poprawnie gdy w ustawieniach DosBox’a przestawię na uruchomienie w okienku. Jeżeli próbuję przełączyć na pełny ekran Alt+Enter wyskakuje ten błąd (taki sam jak na początku, gdy ustawione było uruchamianie na pełnym ekranie). Moim zdaniem problem nie leży w DosBox’ie, a w ustawieniach grafiki nVidia/Intel, gdyż inne gry też mają problemy z uruchomieniem się na pełnym ekranie w niższych rozdzielczościach.