Simcity 3000: Unknown Exception

Witam grając w grę(dokładnie przy przylotach ufo :smiley: ) wyskakuję mi błąd unknown exception.

Na stronie gry jest opisany ten problem, niestety po angielsku.

Przedstawię tłumaczenie z translatora, mniej więcej da się zrozumieć:

W “Unknown Exception” błąd jest prawdopodobnie spowodowane przez dzielenie IRQ między wideo i audio karty w systemie, najczęściej systemów wideo AGP i PCI audio.

Użytkownicy doświadczającymi awarii lub błąd “? Unknown Exception” błąd zaleca, aby sprawdzić ich Menedżer urządzeń (kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Mój komputer, kliknij polecenie Właściwości, kartę Menedżer urządzeń, drzewa pozycji Mój komputer, kliknij przycisk Właściwości), aby zapewnić, że ich i video karty dźwiękowe nie są dzielenie IRQ.

Chociaż wspólne IRQ są grzywny na podstawie wielu sytuacjach intensywnego charakteru SC3K dźwiękowej i graficznej powodować problemy, jeśli IRQ są wspólne.

Większość płyt głównych z AGP wideo umożliwiają tylko niektóre z ich gniazd PCI przydzielić IRQ; reszta akcji IRQ. Użytkownicy powinni skontaktować się z ich producentem komputera lub płyty głównej maker szczegółowe instrukcje. (Na Abit BH6 tylko sloty PCI # 2 i # 3 wsparcie IRQ).

Kolejna propozycja została wysłana przez Ben Turner, sugerując, że problem może leżeć z procesorem:

Pomimo poprzedniego sugestię, kiedyś znaleźć “? Unknown Exception” błąd cały czas, mimo braku wspólnych IRQ. Byłem w czasie, z wykorzystaniem procesora Cyrix 6x86. Po uaktualnieniu do AMD K6-III, że błąd nie recurred. Wiem stary Cyrix chipów nie były w 100% zgodny z Pentium, ale rzadko powoduje problemów, ale w tym przypadku, to z pewnością problem. Każdy z wykorzystaniem Cyrix chipa, zwłaszcza starszych, powinny rozważyć jej ewentualnego sprawcy, jeśli są już rozwiązania wszelkich IRQ podziału w systemie.

Jedną z sugestii innych Jason Harris jest ponowna DirectX, albo jeszcze lepiej, należy zainstalować najnowszą wersję DirectX (obecnie w wersji 7,0). Najnowszą wersję można znaleźć w witrynie sieci Web (http://www.microsoft.com).

Domyślam się, że chodzi o jakieś rozdzielanie karty(Bo mam Direct 9.0c a procesor to zupełnie inna bajka niż w tamtych czasach).

Mam nadzieję, że pomożecie rozwiązać problem.

Mógłbyś podać, z jakiej strony to wziąłeś?

http://www.sc3000.com/knowledge/showart … openItemID