SimCity 5 na Windows10

Witam.
Zakupiłem na mojego nowego lapka MSI z Win10 SimCity 5. Niestety po zainstalowaniu gra nie chce się uruchomić. Na pasku zadań pokazuje się jedynie ikona gry i nic poza tym. Kiedy klikam, żeby ją zamknąć pojawia się okienko, że program przestał działać i że wysyłają info do Microsoftu, takie standardowe. Poczytałem w internecie na kilku stronach i pojawiają się tam informacje, że mój system może być za nowy dla tej gry, wszak mamy rok 2018, a gra wydana została w 2013. Pojawiają się też informacje, że pomocne może być użycie jakichś łatek, modów, żeby gra stała się kompatybilna z Win10.
Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? Jak mogę to rozwiązać, jakich łatek mogę użyć?
Pozdrawiam

Windows 10 64 bitowy??

Tak. Procesor i7, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1050, 8 GB ram

Spróbuj znaleźć plik simcity.exe w katalogu gry, prawym, potem znajdź ustawienia kompatybilności i wybierz Windows 7 i zastosuj, potem ok i zobacz czy pójdzie.

1 polubienie

Niestety ustawienia zgodności na Win7 nie przechodzą, wybierałem też uruchamianie jako admin, bez zmian. Może coś z kolorami jest nie tak? Może z kartą graficzną. Bo mam jeszcze coś takiego jak jakiś ustawienia grafiki Intel.
A co do forum z linku to nie jestem w stanie tam zdiagnozować swojego problemu.

Wersja Steam ?

Na Steam chyba tego nie ma, na Origin też nie widziałem.
Chyba że źle szukałem, bo widziałem tylko wersje do 4…

To jest gra na Origin. Nazwę ma SimCity bez numeru 5, ale napisałem tak dla rozróżnienia od pierwszej części, która tak samo się nazywa.

1 polubienie

Origin najnowsza wersja?

Tak. Mam ustawione automatyczne aktualizacje. Może to coś z kartą graficzną i jej sterownikami?

A aktualizowałeś je ostatnio ?

Sprawdź w katalogu z grą czy nie ma pliku do konfiguracji ustawień graficznych, bo być może gra próbuje wstać w jakimś dziwnym trybie który powoduje zwiechę. Poszukaj też pliku z logami błędów.

Wyświetliło mi się powiadomienie o możliwości aktualizacji nowych sterowników, ale nic ręcznie nie instalowałem. Być może automat się zaktualizowały.

Mógłbyś mi powiedzieć na jakimś przykładzie jak znaleźć taki plik do konfiguracji ustawień graficznych? Oraz ten plik z logami błędów?

Przeglądnij nazwy i poszukaj coś z error, albo bug, prawdopodobnie z rozszerzeniem log, a program do konfiguracji pewnie będzie miał w nazwie config lub coś analogicznego :wink:
Ostatecznie wrzuć tutaj screen z katalogu głównego z grą.

Nic tutaj ciekawego nie widzę. Sprawdź jeszcze te dwa katalogi wewnątrz.

Próbowałeś tego fixa?