Simlock na "dziadku" SE W910i

Siemanko,

 Wpadł mi w łapki właśnie leciwy Sony Ericsson W910i, niestety z simlockiem na nie moją sieć… Czy zna ktoś może metodę / posiada kalkulator który pozwoli ściągnąć simlocka z SE W910i? Szukam trzeci dzień i albo pliki pokasowane, albo strony już nie istnieją, albo krzyczą sobie 25-50$, czyli więcej niż telefon wart.

To że telefon nie najnowszy to nie znaczy, że simlocka ściągniesz w 5 min. Tutaj masz platformę A2, która do patchowania nie jest zbyt dobra, a o kodzie jak za czasów starych nokii zapomniałbym. Lepiej pójdź do komisu/serwisu z telefonami, zrobią ci tego simlocka najpewniej BOX-em za jakąś rozsądną sumkę.

Właśnie chciałem się upewnić czy przypadkiem w serwisie nie odpalą jakiegoś kalkulatora z własnego archiwum, wklepią imei i skasują 5 dych :wink:

Może i mają kalkulator, ale obecnie wsparcie do telefonów niedotykowych od Sony Ericssona jest mizerne. Dobre fora dawno padły i nawet sama aplikacja PC Companion nie pozwala na aktualizację oprogramowania do większości starszych modeli.

Z resztą tutaj przykład: http://paulo24.blox.pl/2010/04/Simlock-Sony-Ericsson-platforma-A2.html jak widać już pierwszy link przenosi do nieistniejącej witryny.

Ano właśnie… wychodzi na to że potrzebuję backup internetu z okolic 2009… gdzie ta dyskietka? :stuck_out_tongue:

No proszę, a tej stronki chyba nie widziałem, może to jeszcze gdzieś żyje, mam czego szukać.

 

Po cichu liczyłem, że ktoś ma backup takich staroci… No nic, może podpytam na forum andkowym jeszcze - siedzi tam kilku serwisantów ze sprzętami do odblokowywania smartfonów, może trafi się ktoś z archiwum programów/metod dla starszych sprzętów.

A na aktualizacji mi jakoś nie zależy - wszystkie nie-smartfony SE z serii W działały bardzo przyzwoicie OOB.

Setool3box  myślę ,że góra 25zł za simlocka .Przynajmniej u mnie tyle :).A jak u innych to nie wiem.