Simlock w zakupionym nowym telefonie przy umowie z Orange


(ra-v) #1

Ktoś ma prosty dotykowy telefon LG z systemem producenta. Był zakupiony (w sumie dany za darmo) niedawno przy przedłużaniu umowy w Orange. Okazało się że ma sim locka.

Pytanie czy na życzenie tej osoby operator jest zobowiązany do jego ściągnięcia?

Ja ściągałem w iPhone przez iTunes gdy poprosiłem Play o umożliwienie tego wszystko za darmo, oraz kiedyś jakimś kodem za kilkanaście w Nokiach. Nie mam pojęcia ani odniesienia do dzisiejszych simlocków.


(Miciu1) #2

Tak właśnie orange omija zalecenia UE odnośnie nie nakładania simlocka. Wystarczy że doda trochę badziewia (logo, jakaś dodatkowa aplikacja) i może zakładać simlocka na tak zmodyfikowany fon. Potem każe sobie płacić (przeważnie 77 złociszy) za jego ściągnięcie.


(ra-v) #3

Czyli dać do jakiegoś komisu czy próbować ściągnąć jakimś kodem (płatnym)?


(Miciu1) #4

Zależy od telefonu. Jak ma andka na pokładzie, to w trakcie roota można mu zmienić CID i simlocka nie będzie.


(ra-v) #5

Hellooooł :slight_smile: system producenta;-)

O Andka bym nawet nie bytał.


(Piotrek2255) #6

Ściągnięcie simlocka, bodaj 80zł w salonie Orange i zachoujesz gwarancję.


(ra-v) #7

80 zł to 1/3 ceny nowego telefonu, 1/2 używanego. Orange ma nierówno pod sufitem? Czy naprawdę takie coś jest w umowie napisane? ma ktoś jakąś umowę z Orange pod nosem?


(Miciu1) #8

Niestety w każdej umowie z orange, jest napisane: “telefon posiada blokadę karty sim (sim lock)”, a w ostatniej miałem dodatkowo; “Klient ma możliwość usunięcia blokady SIM lock z zakupionego terminala. Opłata za usunięcie blokady wynosi 24,28zł z VAT. Abonent musi udać się do Salonu Sprzedaży w celu usunięcia blokady SIM Lock.” Skorzystałem z tej możliwości (zostawiłem w Salonie w Katowicach na jeden dzień) i mi ściągnęli SIM Locka z DHD. Promocyjna cena ponieważ zakupiłem fona przez net. Dopiero przy rotowaniu zorientowałem się że mogłem sobie sam ściągnąć SIM Locka.


(ra-v) #9

Odblokowałem telefon przy pomocy 1 karty SIM w sieci Orange oraz odblokowania zakupionego w jednym z serwisów internetowych.

Koszt: 24 zł

Czas oczekiwania: 8 minut