Simlock w zakupionym nowym telefonie przy umowie z Orange

Ktoś ma prosty dotykowy telefon LG z systemem producenta. Był zakupiony (w sumie dany za darmo) niedawno przy przedłużaniu umowy w Orange. Okazało się że ma sim locka.

Pytanie czy na życzenie tej osoby operator jest zobowiązany do jego ściągnięcia?

Ja ściągałem w iPhone przez iTunes gdy poprosiłem Play o umożliwienie tego wszystko za darmo, oraz kiedyś jakimś kodem za kilkanaście w Nokiach. Nie mam pojęcia ani odniesienia do dzisiejszych simlocków.

Tak właśnie orange omija zalecenia UE odnośnie nie nakładania simlocka. Wystarczy że doda trochę badziewia (logo, jakaś dodatkowa aplikacja) i może zakładać simlocka na tak zmodyfikowany fon. Potem każe sobie płacić (przeważnie 77 złociszy) za jego ściągnięcie.

Czyli dać do jakiegoś komisu czy próbować ściągnąć jakimś kodem (płatnym)?

Zależy od telefonu. Jak ma andka na pokładzie, to w trakcie roota można mu zmienić CID i simlocka nie będzie.

Hellooooł :slight_smile: system producenta;-)

O Andka bym nawet nie bytał.

Ściągnięcie simlocka, bodaj 80zł w salonie Orange i zachoujesz gwarancję.

80 zł to 1/3 ceny nowego telefonu, 1/2 używanego. Orange ma nierówno pod sufitem? Czy naprawdę takie coś jest w umowie napisane? ma ktoś jakąś umowę z Orange pod nosem?

Niestety w każdej umowie z orange, jest napisane: “telefon posiada blokadę karty sim (sim lock)”, a w ostatniej miałem dodatkowo; “Klient ma możliwość usunięcia blokady SIM lock z zakupionego terminala. Opłata za usunięcie blokady wynosi 24,28zł z VAT. Abonent musi udać się do Salonu Sprzedaży w celu usunięcia blokady SIM Lock.” Skorzystałem z tej możliwości (zostawiłem w Salonie w Katowicach na jeden dzień) i mi ściągnęli SIM Locka z DHD. Promocyjna cena ponieważ zakupiłem fona przez net. Dopiero przy rotowaniu zorientowałem się że mogłem sobie sam ściągnąć SIM Locka.

Odblokowałem telefon przy pomocy 1 karty SIM w sieci Orange oraz odblokowania zakupionego w jednym z serwisów internetowych.

Koszt: 24 zł

Czas oczekiwania: 8 minut