Simlock ?

Witam mam problem z telefonem Samsung SM-B550H.
Problem polega na tym że w czasie zakupu telefonu zostałem poinformowany o blokadzie SIMLOCKu Orange w związku z czym udałem się do serwisu z chęcią zdjęcia go. Po odebraniu telefonu, już w domu włożyłem kartę z T-Mobile po czym po wpisaniu kodu PIN wyskoczył blokada sieci gdzie trzeba podać hasło. Na ten moment przywróciłem za pomocą kodu ustawienia fabryczne, problem pozostał. Karty z Play także nie działają, a karty z Orange nie mam w posiadaniu. Mam tylko jedyne pytanie czy na zdjęciu w załączniku widnieje blokada konkretnej karty sim czy blokada blokująca karty z poza sieci Orange?


Z góry dziękuje za odpowiedzi.

To wróć do serwisu, bo widocznie źle to ustawili :slight_smile:

A jak masz dowód zakupu i jesteś po okresie trwania umowy, to operator ma obowiązek usunąć simlocka za friko.

To nie sim lock, (nie do końca) a zblokowanie telefonu z określoną sim-kartą. Prawdopodobnie był wcześniej używany w jakiejś firmie jako służbowy.
I tak jak wspomniano wyżej, idź tam gdzie go zakupiłeś i niech to ogarną. Sprzedawany telefon ma być wolny od wszelkiej maści blokad i jest to w gestii firmy sprzedającej.