Simpler.exe

Proszę o pomoc w następującej sprawie: podczas kopiowania pliku użytkownika GG do katalogu users a w sumie już po jego skopiowaniu pojawiły sie na pulpicie i w katalogu C:\Documents and Settings\Piotrek 2 ikonki: simpler.exe i gg.dll Z pulpitu usunąłem je do kosza natomiast z katalogu C:\Documents and Settings\Piotrek nie ruszałem. No i pojawił się problem: po wystartowaniu windowsa pojawia się na pulpicie komunikat:

“wystąpił problem z aplikacją simpler.exe i zostanie ona zamknięta”

informacje o błędzie:

Sygnatura błędu

AppName: simpler.exe… i tak dalej,

Poza tym co jakiś czas samoistnie włącza mi się gadu gadu.

Domyślam sie ze to jakiś robal, jak go skutecznie usunąć by ni mieć potem problemów ze startem systemu?

Proszę o pomoc.

Laik…

Wrzuć zestaw logów - HijackThis + Silent Runners

Plik usuń w trybie awaryjnym, a wpisy w hjt.

Poczytaj i zastosuj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 493#767493

Po wykonaniu pokaż nowy log z hjt oraz koniecznie z SilentRunners. Jeżeli podczas uruchamiania silenta pokaże się jakiś błąd to proszę podać jego dokładną treść.

Złączono Posta : 20.11.2006 (Pon) 14:54

Tylko tyle udało mi sie uzyskać z silentrunnera… Wciąż pracuje i końca nie widać, poza tym nie wiem jak w winxp przejsc na tryb awaryjny i jak usunąć plik…

Poczekaj cierpliwie na komunikat Done - bo log jest urwany. Wklej cały log + log z Hijacka :slight_smile:

Pytanie tylko jak długo, u mnie trwa to juz kilka minut…

U mnie log generuje się kilkanaście minut. Raz jest szybko, raz wolno… Bądź cierpliwy :slight_smile:

a zatem silentrunner wygenerował:

Złączono Posta : 20.11.2006 (Pon) 15:08

I co teraz mam robić??

Złączono Posta : 20.11.2006 (Pon) 15:21

Złączono Posta : 20.11.2006 (Pon) 15:22

powyżej logi któe miałem wkleić…

Nie wiem co teraz…

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżki:

C:\WINDOWS\System32\rpcc.dll

C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\Uninstall.exe

Klikasz X czerwony i restart kompa (restart dopiero po usunięciu ostatniego pliku).

Proszę otworzyć Notatnik i wkleić w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij podwójnie na utworzony plik i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

Potem uruchom hijacka i skasuj w nim wpisy (jeśli będą)

Po wykonaniu oczywiście nowe logi.

to ja się biorę do roboty

Złączono Posta : 20.11.2006 (Pon) 16:12

za chwile wkleje raport logów

Złączono Posta : 20.11.2006 (Pon) 16:27

Złączono Posta : 20.11.2006 (Pon) 16:28

Złączono Posta : 20.11.2006 (Pon) 16:29

Czekam na dalsze instrukcje, pliki gg.dll oraz simpler.exe są w koszu oraz w katalogu: C:\Documents and Settings\Piotrek Co z nimi zrobić?

Złączono Posta : 20.11.2006 (Pon) 16:57

Ponieważ jestem w gorącej wodzie kąpany to: opróżniłem kosz w którym były pliki gg.dll oraz simpler.exe, po czym wyrzuciłem na stałe (z pominięciem kosza) te same pliki z katalogu: C:\Documents and Settings\Piotrek. Następnie w menu start >>> wyszukaj >>> pliki lub foldery wpisałem simpler.exe i oto wynik: nazwa: SIMPLER.EXE-3160FD20.pf w folderze: C:\WINDOWS\Prefetch rozmiar: 9KB typ: plik PF Co mam zrobić z tym fantem? Ręce mi już opadają…

Pobierz The avenger. Wypakuj => uruchom => zaznacz opcję Input script manually => kliknij w taką lupkę => w okienku, które się otworzy wklej:

=> Kliknij klawisz Done => teraz kliknij na zielone światełko => powinna pojawić się pewna informacja i kliknij OK (teraz restart).

Po resecie może pojawić się okienko na dosłownie kilka sekund oraz log w notatniku. Wejdź tam gdzie masz avangera i skasuj plik backup.zip czyli np. c:\avanger\backup.zip.

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> uruchom w trybie awaryjnym.

Katalog C:\WINDOWS\Prefetch możesz przeczyścić. Tylko NIE kasuj pliku Layout.ini z niego, a wszystko poza nim możesz.

Te wpisy skasuj w hjt:

Proponuję przeskanować AVG Anti-Spyware po update.

Po wykonaniu log z hjt, silenta oraz C:\avenger.txt

Tak zrobię, mam nadzieję że pomoże, potem wkleje logi…

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 1:44

Ale dopiero rano…

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 10:05

komunikat z evengera:

selected file does not appear to be a valid script

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 10:30

hijack:

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 10:31

a teraz silent runner

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 10:57

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 10:58

a teraz avenger

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 10:58

Logi są ok.

Do tego co obecnie masz proponuję zainstalować dodatek Service Pack 2 oraz program AVG Anti-Spyware. Instalując je zwiększysz bezpieczeństwo systemu… :wink:

Dzieki za pomoc :slight_smile:

Zastosuję się do wskazówek :slight_smile: