SimpleScreenRecorder nie nagrywa dźwięku z mikrofonu

Witam, mam problem z tym, że SSR w ogóle nie nagrywa dźwięku z mikrofonu a po zmianie ustawień źródła z monitor na wbudowany dźwięk - nagrywa ale z ogromnymi szumami. Testowałem na najnowszych - Debianie i Ubuntu. Czy brakuje mi jakiejś paczki?

Mikrofon jest poprawnie rozpoznawany w ustawieniach dźwięku.

W SSR mam ustawione Pulse Audio i Monitor of Wbudowany Dźwięk Analogowe sterego (ach ta jakość tłumaczeń :slight_smile: )

Spróbuj vokoscreen. Masz gdzieś tam do wyboru jako źródło nagrywania “alsa hw0,0”?

Mam ale wszystkie opcje ALSY powodują błąd i nie pozwalają uruchomić nagrania. Co ciekawe Audacity nagrywa bez problemu na ALSA / default source. No nic najwyżej nagram oddzielnie i zsynchronizuje albo spróbuje jeszcze vokoscreen.

Vokoscreen jakiś czas temu sprawdzałem i działało. Możesz jeszcze przetestować jak działa nagrywanie:

arecord -d 10 -f dat test.wav

A jeśli jednak próbować z PulseAudio to w pavucontrol wybrałeś jako źródło dźwięku “monitor”?

Tez właśnie pomyślałem o pavucontrol ale tam wszystko wygląda ok. Vokoscreen działa bez zarzutu, także jak dla mnie wystarczy na ten moment. Swoją drogą z SSR już kiedyś miałem wiele problemów np. przestawał nagle działać. Dziękóweczka.