Sims 3 - brak obsługiwanej karty grafiki

Witam. 

Na wstępie zaznaczę, że niezbyt znam się na komputerach, więc proszę o cierpliwość ^^

 

Zainstalowałam grę The Sims 3. Niestety nie mogę jej uruchomić, ponieważ wyskakuje komunikat: “Nie udało się uruchomić gry. Brak obsługiwanej karty grafiki. Sprawdź swój sprzęt”. 

Jest to laptop Lenovo G510, Windows 7 Professional, 64-bitowy. 

 

Poradzicie coś? 

Cześć.

Więc Simsy pewnie nie wykrywają dodatkowej karty grafiki AMD. Spróbuj kliknąć PPM na ikonie gry i czy będziesz miał wybór np. "uruchom z procesorem graficznym AMD ". Jeśli takiego czegoś nie ma to wejdź w ustawienia karty graficznej AMD ( Catalyst Control Center - starsze sterowniki lub Ustawienia karty Radeon - w nowszych sterownikach - klikając PPM na pulpicie w pustym miejscu ) a tam poszukaj opcji odpowiedzialnych za uruchamianie gier …może pomoże ten oto filmik

 

 

Zainstalowałam Catalyst Control Center. Ale jak wchodzę w ten program to mam na liście: 

  • Pulpity i ekrany

  • Wideo

  • Informacje 

 

Ten chłopak z filmiku ma jeszcze “zasilanie” i “gry”.

 

1:28 z filmu. 

Spróbuj włączyć plan zasilania “WYDAJNY”. Wejdziesz w niego np. klikając PPM na ikonie baterii przy zegarze. Ściągnąłeś najnowsze sterowniki? Jeśli po włączeniu planu zasilania WYDAJNY nic się nie zmieniło to może bym zainstalował najnowsze sterowniki od karty graficznej ( te w wersji Crimson ) a SĄ TU

Użytkownik tosiekbu rozwiązał mój problem. Wątek można zamknąć ;) 

To byś jeszcze napisał co pomogło…żeby w razie czemu innym pomóc.

Jak najbardziej pędzę z odpowiedznia

 

  1. brakowało sterownika do chipsetu oraz karty zintegrowanej video

2 przeinstalowaliśmy sterownik do karty dedykowanej AMD instalując najpierw dwa brakujące sterowniki z pkt 1