Siodełko rowerowe do ~150zł

hej,

tak jak w temacie. poszukuję odpowiedniego siodełka w cenie do ~150zł. przeczytałem kilka artykułów o tym jak kupować siodełko i jestem bardziej głupi niż byłem :?

jeżdżę głównie rekreacyjnie na rowerze górskim(merida), nie są to zbyt długie dystanse najczęściej 20-50km. na obecnym czyli tym które kupiłem z tym rowerem jeździ mi się dość niewygodnie bo po około 20km moje cztery litery zaczynają mi dość mocno dokuczać… z tego co wyczytałem w moim przypadku nie sprawdzą się tzw. kanapy i powinienem kupić siodełko nieco bardzo sportowe. jakie siodełko możecie polecić?

Decydujące znaczenie przy wyborze ma szerokość siodełko w grupie 136mm polecam:http://www.karbonowy.pl/siodelka/1141-siodelko-selle-italia-xr-flow.html i ogólnie selle italia.

130 mm - szukaj kellys, szersze niż 140 mm to siodełka funn. Poza tym waga, funn to wygodne siodła, ale trochę ważą. Wybór w podanej cenie nie jest wielki. Najpierw ustal szerokość, potem wagę, w reszcie wygląd.

dzięki za odpowiedź :slight_smile:

szerokość 130mm, co do wagi siodełka to chyba nie jest aż tak istotne? przecież nie będę tego roweru na plecach nosił :slight_smile: a wygląd to w sumie dla mnie najmniej istotna sprawa.

piszesz, że za 150zł wybór jest niewielki, w sumie mógłbym coś dorzucić, do 200zł czy ewentualnie trochę ponad.

co powiesz na przykład na coś takiego? http://www.szumgum.com/siodlo-selleroya … elowe.html

Siodełko, które znalazłeś, marka b.dobra, ale to spacerowa kanapa, wyglada na grubo ponad 13cm, to taniej wyjdzie: http://www.ro-mix.pl/product/916/siodlo … gel-meskie ,

solidne wygodne, ale 15cm. To wszystko ode mnie. Oba siodełka, do których podałem linki “miałem w ręku”. Pozdrawiam.

właśnie nie wiedziałem które wybrać, bo siodełka tej marki są podzielone ze względu na styl jazdy. ja dałem linka do pozycji średnio-nachylonej(60º), w tej samej cenie jest też atletyczne(30º) i sportowe(15º). atletyczne wydaje się być węższe i wygląda tak: http://www.szumgum.com/siodlo-selleroya … elowe.html

a z tych dwóch które podałeś, które jest lepsze? i czy polecasz kupić któreś przez ciebie poleconych czy może warto dołożyć do tego selle royala?

bo na początku napisałeś, że do 150zł to wybór jest niewielki

http://www.rowerowy.com/czesci/siodla/wtb_aviator_comp, http://allegro.pl/nowe-siodelko-ritchey … 42646.html, do 60 stopni coś z tego lub wcześniejszy Author. Niewielki wybór nie miał żadnych podtekstów, ani sugestii. Twój cyrk twoje małpy. Staraj się znaleźć opinie innych użytkowników o upatrzonym przez siebie siodełku. Wszystkie poniżej 14 cm raczej bym odrzucił.

spoko :slight_smile: nie miałem nic złego na myśli :slight_smile:

dzięki za te linki :slight_smile:

Ja się nie obrażam, wiem jak trudno jest wybrać z własnych doświadczeń. Przedział cenowy znacznie wybór ułatwia. 30 stopni, to nie spacerowe 60 - kanapy odpadają.