Siostry mi neta lagują! Co zrobić?

Witajcie

Mam następujący problem: w domu moja sieć składa się tak:

Kabel telefoniczny ==> Livebox (neostrada 2Mb) ==> Tp-Link TD-W8901G (podłączony poprzez LANa) ==> Wszyscy użytkownicy (poprzez WiFi)

I chciałbym jakoś ograniczyć moim siostrom prędkość internetu. Wiem że to tak nie działa że siostry będą ściągać z prędkością 1.5 Mb/s a moja gra nie zużywa więcej niż 0.5 MB/s więc nie będę miał wyższego pingu. Ale jak ograniczę przykładowo do 1 Mb/s internetu moim siostrom to na pewno już nie będę mieć przycięć na kilka sekund (jak teraz) tylko będę mieć podwyższone opóźnienie. Muszą być spełnione zasady:

-Nie można całkowicie odłączyć moim siostrom neta

-Nie można instalować na ich sprzęcie jakiegokolwiek oprogramowania (Na iPodzie byłoby trochę trudno)

Niby mój ruter (który pracuje jak AP) ma quos ale podobno jest badziewny (kosztował on 90 zł) i nie da się ustawić prędkości. Myślę czy nie można jakoś zrobić żeby poprzez wymuszenie IP siostrzyczki najpierw łączyły się przez LANa do mojego kompa a mój komp będzie dzielić neta. Mógłbym ustawić im dynamiczne IP a jak mój komputer byłby wyłączony to bym im przestawiał na zwykły.

Ktoś ma jakieś pomysły? Bardzo proszę o pomoc. NIE DA SIĘ WYTRZYMAĆ !!

Nie da się z tym nic zrobić. Można oczywiście zrobić (sprawiedliwy) podział łącza, ale nic to nie da przy prędkości dosyłowej do 2 Mb/s. Jeżeli grasz, online a Twoje siostry korzystają z sieci pobierając pliki czy też siedzą na jakimś komunikatorze to o płynnej grze możesz zapomnieć. Jednym rozsądnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zwiększenie prędkości dosyłowej do 6 Mb/s. W takim wypadku lagi powinny trochę ustąpić ale 100% gwarancji nie ma.

Btw: Znam to z autopsji i Ci współczuje. Nie ma to jak na meczu w Fear CoD etc. nagle dostać ping 250 – normalnie czysta przyjemność.

Zainteresuj się rozwiązaniem z wykorzystaniem routera z wgranym alternatywnym oprogramowaniem np. Tomato

Kilka pomocnych na początek informacji w tym temacie przeczytasz tu : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1926744.html

2MB to za mało aby grać i na innych kompach np. coś ściągać… Zwiększ prędkość

Dzięki za odpowiedzi.

Zwiększenie prędkości nie wchodzi w grę - po prostu według pani z TP nie da się.

Tak jak pisałem - nie mogę zainstalować aplikacji na innych komputerach. Z resztą 80% czasu muli mi internet siostra na iPodzie. Jutuba cały dzień ogląda… TRAGEDIA! Na prawdę nie da się żeby siostrzyczki łączyły się do internetu przez mój komputer? Tak żeby wszystkie pakiety przechodziły przez mój PC a odpowiedni program by regulował priorytety?

Dodane 28.05.2012 (Pn) 15:23

PS Kupowanie sprzętu też nie wchodzi w grę. Z resztą zamierzam w najbliższych dniach zamówić kartę SIM Aero2. Jednak będę musiał na nią trochę poczekać (ok. 2 miesiące?). Wtedy to może pozbędę się lagów ale to tej pory muszę wymyślić alternatywny sposób!

Na necie mobilnym będziesz miał podobny ping :slight_smile: Porozmawiaj z nimi, albo zapychaj łącze wtedy może odechce im się youtuba… :wink:

Aero ma takie ograniczenia, że wiele z nim nie zdziałasz:

Są płatne, komercyjne programy do podziału łącza np. Bandwidth Controller i WinRoute, które zainstalowane na komputerze głównym pozwalają regulować przydział pasma zapiętym za nim komputerom lub innym urządzeniom aktywnym.

Ja nawet nie wiem czy u mnie można mówić że mam wysoki ping - nawet nie odświeża serwerów więc być może wtedy w ogóle nie mam internetu. Co do Aero2 to z tego co wiem użytkownicy są zadowoleni. Prędkość 0.5 Mb/s - spokojnie wystarczy. Rozłączanie co godzinę? Co mi tam - po kilku sekundach ponownie połączy. Martwie się co do pingu ale chyba wykorzystana technologia (hspa) ma przyzwoite opóźnienia (w porównaniu z Edge). Na edge można przynajmniej spróbować zagrać na BattleNecie w Startafta Broodwara a jak siostra korzysta z neta to nie ma nawet takiej możliwości.

Dobra czyli jednym słowem za darmo nic nie da się zrobić? Nic a nic?

grzesmlodzian , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.