Siwe kwadraty pokazujące sie podczas grania

Witam mam problem albo z monitorem albo z kartą graficzną ;/Nie wiem dokładnie ale podczas gry np: w F.E.A.R.2 Project Origin na ekranie robią się jakieś kwadraciki szare i obraz robi się cały czarny;/ gdy zminimalizuje widzę pasek systemowy i nie raz da się powrócić do gry, a nie raz ona się zamyka a niekiedy monitor podczas gry monitor się wygasza (przechodzi w tryb uśpienia) i nie wiem czym to jest spowodowane wcześniej było wszystko ok ;/ Posiadam kartę graficzną GeForce 8800GT, mam również najnowsze sterowniki od nividi;/ Robiłem tez format i zainstalowałem system na nowo i nic nie pomaga.Może karta graficzna jest zakurzona ? Proszę o szybką pomoc.

Raczej się przegrzewa. Uważaj, bo siądzie ci na dobre. Teraz jest okres wakacyjny, lepiej zamontuj jakiś wiatrak.

w innych grach też tak jest?

podkręcałeś coś?

sprawdź jeszcze temp. karty graficznej

Nie podkręcałem jej;/ np: w Chronicles of Riddick Assault on Dark Athena jest tak samo ;/ gram tez w World of Warcraft i tam było to sporadycznie albo wcale;/od niedawna tak mam ,też sadzę ze się przegrzewa.A jak najlepiej sprawdzić jej temp?

Jak ma czujnik, a raczej ma, to w Evereście w zakładce Czujniki czy coś takiego. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Edit: o już wiem. Komputer/Czujnik. :wink:

Nie wiem gdzie w komputerze znaleźć czujnik ;/ Ale mam everesta i pokazuje temp procesora a nie wiem jak sprawdzić temp karty graficznej ;/

No to mówię, że w Evereście w zakładce Komputer/Czujnik, tam powinno ci wykryć wszystkie czujniki, a jeśli nie ma od GPU, to znaczy, że twoja karta takiegoż czujnika nie posiada. Ale jestem na 99% pewien, że chodzi o zbyt wysoką temperaturę karty. Mi się kiedyś właśnie przegrzewała i też się wyłączał monitor. Teraz leży w szafie, pora ją wyrzucić.

W evereście nie widzę temp karty graficznej więc nie mam czujnika ;/

Znalazłem w evereście GPU Diode to jest to ?

Tak, to to.

Pokazuje że GPU Diode temp min 84 max 85 obecnie 84,1 i nie gram w nic to normalne?

pomiar-temperatur-t340449.html

Wiesz, to wszystko zależy, jakiej firmy masz kartę. Ale imo to jest dużo i to bardzo. Skoro monitor się wyłącza, to znaczy, że w stresie przekracza swoją maksymalną temperaturę. Musisz zapewnić jakieś dodatkowe chłodzenie.

Edit: jakie masz chłodzenie tej karty? Aktywne czy pasywne?

hmm nie wiem może oddam do czyszczenie kompa możliwe ze od kurzu też mam większą temp. Zainstalowałem program TechPowerUp GPU-Z co mi podał Adalbert i nie pokazuje mi temp. karty ;/

Dodane 02.07.2009 (Cz) 20:14

hej zobacz moje statystyki karty z tego programu http://www.hot.jpg.pl/93795

Rozumiem, że w zakładce Sensors nie pokazuje temperatury?

Z czyszczeniem z kurzu bez problemu poradzisz sobie sam. Wyłącz komputer i wyciągnij wtyczkę z kompa, dotknij jakiegoś piorunochronu/kaloryfera by “rozładować” ciało, zdejmij boczną ściankę komputera i zobacz gdzie jest kurz. kartę graficzną prawdopodobnie będzie trzeba wyjąć ze slotu by dokładnie ją odkurzyć, natomiast radiator procesora można oczyścić wstępnie bez zdejmowania go.

Podaj odczyt z HWMonitor.

Jest problem bo komputer jest zaplombowany ;/Sam nie mogę czyścic.

Masz gwarancję na kompa jeszcze? Jeżeli tak, to oddaj do serwisu, a jeżeli nie masz czasu to zapytaj, czy zerwanie plomb jest jednoznaczne z utratą gwarancji. Jeżeli gwarancja się skończyła to wyrzuć plomby do śmieci.

“Podaj odczyt z HWMonitor.”