Skaczą mi pakiety w grach - co mam zrobić?

Witam mam problem z skaczącymi pakietami w grach nie wiem co mam zrobić proszę o pomoc. :smiley:

Jedynym 100% skutecznym wyjściem w Twojej sytuacji jest zamiana FIFA online na FIFA offline na klepisku za blokiem :wink:

A na poważnie: jakiej lepszej porady oczekiwałeś? Gry, rodzaj internetu, połączenie kabel/wifi mamy zgadywać?

Kup lepszy i szybszy Internet i podłącz się kablem.

Podałeś tak dużo szczegółów, że lepszej rady nie da się dać.

Może też oznaczać syf na kompie.

Rozumiem, że nie masz otwartego Wi-Fi, albo na WEP, WPA, lub WPA2-PSK z włączonym WPS?
Sprawdzałeś na bramie, że nie ma nikogo innego na sieci w tym czasie?

Ja mam poprowadzony kabel od anteny do komputera.

Nie mam żadnego syfu :slight_smile:

Powiedz z czego masz Internet?
LTE, radiowy?
W tym drugim przypadku, mogą się zdarzyć takie rzeczy, i wtedy warto zwrócić się bezpośrednio do dostawcy internetowego.

Mam internet radiowy a dostawca mówił żę internet powinien maksymalnie do cierać do 100ms

promocje do 90% taniej (dwie, reszta 5%).
Jaką masz gwarantowana MINIMALNĄ przepustowość? Sprawdź i reklamuj/zmień.

Szczerze mówiąc to ja nie wiem ale pamietam tak z 2 miesiące temu miałem nie skakał mi ping.

Skoro on na wstępie powiedział, że nie moze zagwarantować niekiedy innego pingu niż 100ms, to jest to najwyższy czas na poszukanie innego dostawcy.
To jest nieakceptowalne. Możesz próbować reklamować, ale nie masz żadnej gwarancji, ze problem nie wróci.

Możesz spróbować choćby LTE z odpowiednią anteną na zewnątrz, zwłaszcza jeśli jesteś na trudnym terenie, i nie ma niczego lepszego.

Ja napisałem że ping może zwrastać do 100ms a mi skacze np z 20 do 150.

Przechwytywanie

Posłuchaj, problem lezy pomiędzy Twoim komputerem i komputerem docelowym.
Na infrastrukturę serwera gry wpływu nie masz, ale tam lagów raczej nie ma, wniosek prosty…inny dostawca.

Maksymalny akceptowalny ping w grach online to ok. 60, stałego pingu, choć w szybkich FPSach najlepiej max 40, a różnica między 20 a 60 jest na prawdę zauważalna.
Jak nie uda Ci się dojść swojego z obecnym operatorem, to zerwij umowę jeśli została zawarta na czas nieokreślony, i jeśli łapie LTE/HSPA w Orange na Twoim terenie, zainteresuj się choćby czymś takim:

https://allegro.pl/oferta/starter-internet-orange-free-1000gb-8193916656​
1000GB za 140 zł

Do tego polecam zainwestować w router LTE z anteną do montażu gdzieś na dachu.

Pingi w LTE max 60 z tego co kojarzę. Czasami nawet 30.

Czasami 120, zależy gdzie mieszkasz ( u moich rodziców w centrum miasteczka taka sytuacja).

Jesteś pewien że chociaż ze dwie kreski zasięgu zawsze łapią?
Nie mają czasem modemu/routera z więcej niż dwoma zakresami agregacji?
Bo wtedy kosztem właśnie pingu jest wyższa prędkość.
Oczywiście nie mogę wykluczyć że to od konkretnej stacji bazowej, czy tego jak zachowuje się dana częstotliwość na konkretnym terenie.
W podobnych sytuacjach pomaga zazwyczaj zmiana w routerze na HSPA.
Nie wszystkie routery to mają.

Na szczęście temat umarł parę miesięcy temu jak pociągnęli światłowód do mieszkania rodziców, ale wiem że były 4 kreski zasięgu i dużo się bawiłem ustawieniami oraz nawet “technik” był sprawdzić po czym stwierdził, że sygnał musi być zakłócany tłumiony.