Skacząca kamera podczas grania w WARFACE


(Kornel123456789) #1

Witam, mam problem z myszką podczas grania tylko w jedną grę- WARFACE. Gra jest Closed Becie od 21-25, ale mniejsza o to.

Wszystko zaczęło się 21. Ściągnąłem grę, pograłem i pojawił się problem z mychą. Podczas kucania, biegu czy nawet chodzenia myszka strasznie skacze. Czyli jakby ustawił 5000DPI czułość w grze na 100 i myszką robił jakieś ruchy. Problem nie pojawia się, gdy DPI mam 200 i czułość w grze wynosi 1. Drugiego dnia nie miałem takiego problemu, ale miałem problem z tym, że myszka się sama wyłączała, i włączała. Było słychać specyficzny odgłos gdy podłącza się i odłącza się myszkę/klawiaturę/inny sprzęt. Myszka odłączała się i podłączała w trakcie 3-5 sekund, momentami do 10, ale zdarzyło się to tylko chyba 2 razy. Dzisiaj natomiast- 23 problem jest identyczny jak pierwszego dnia- skacząca kamera w grze. Problem mam tylko w grze WARFACE. Wchodziłem na jakiś support GFACE'a, ale nie pomagały ich porady (wyłączyć przyśpieszenie czy coś takiego). Sprawdziłem także, jak zachowuje się inna myszka. Zachowuje się trochę lepiej- nie ma tak częstych skoków kamery, ale w dalszym ciągu są. Na nowej pojawia się inny powód- przy celowaniu minimalny ruch myszką powoduje mocny ruch kamerą- nie jest to związane z DPI, ani czułością myszki w grze, tak sądzę.

Myszka główna to Logitech G400, a ta druga to A4tTech Glaser model X6-30D.

PS. Próbowałem przestawiania gniazdka USB i jak na razie nic to nie dało.


(Semtex) #2

Dodane 23.08.2013 (Pt) 13:13

https://crytek.kayako.com/Knowledgebase … use-issues

Problem znany, zalecają wyłączenie akceleracji myszy w ustawieniach Set Point. Choć nie ma pewności, że to pomoże. Musisz czekać na stabilne wydanie albo poprawkę.


(Kornel123456789) #3

To co oni zrobili na ten moment nie pomaga. Wyłączyłem akcelerację myszy, ale nie w Set Point (nie miałem tego, ale zainstalowałem i nie wyszukiwało mi myszki) tylko w Logitech gamer coś tam. Tam można zmieniać DPI itd. Dziwi mnie to, że jedni to mają a drudzy nie, mam nadzieję, że udoskonalą to, a ja nie no to trudno :/.

Problem dzisiaj nawet pojawiał się przy wyłączonej grze- wyłączanie się myszki i włączanie.