Skacząca matryca i poziome pasy w lapku

Witam. Mam lapka FS ESPRIMO V6505 i mam następujący problem. Mianowicie co jakiś (choć trzeba przyznać, że rzadko) na ekranie pojawiają się poziome pasy oraz/lub matryca skacze (kilka skoków i chwilowy spokój - tak w kółko). Z tego co zauważyłem problem pojawia się w pewnym zakresie kątów nachylenia ekranu, wystarczy odchylić lub przychylić ekran i problem znika. Z zasłyszanych opinii wnioskuję, iż najprawdopodobniej poluzowała się lub jest do wymiany taśma, która leci z płyty głównej do matrycy. Dodatkowo zauważyłem, że im wyższa temperatura powietrza tym problem zdarza się częściej (po prostu jesienią było bardzo rzadko, w zimie był spokój, zaczyna się robić gorąco i problem wraca). To wskazuję na zjawisko rozszerzalności cieplnej, co potwierdzałoby poluzowanie taśmy.

W czym tkwi problem?

Czy można temu zaradzić we własnym zakresie, czy nie obejdzie się bez serwisu? (Lapek jest na gwarancji, ale wysłanie na serwis wiążę się z brakiem lapka przez co najmniej 2 tygodnie, w porywach do miesiąca, co byłoby bardzo uciążliwe. Ponadto naprawa w serwisie często kończy się utratą danych z twardziela, co byłoby wręcz katastrofą, więc o ile nie stanowiłoby to ciężkiego wyzwania, wolałbym pominąć serwis.)

Pozdrawiam.

BLESSed.

tylko i wyłącznie serwis gwarancyjny… i nie kombinuj